SESTŘIH: Pardubice nasázely Kacetlovi šest gólů. Třinci nedohrál Marinčin, Pánik pak předvedl další zkrat

Finálová série extraligového play off je po dvou zápasech vyrovnaná. Na úvodní výhru Ocelářů odpověděly Pardubice v druhém duelu šesti góly, triumf 6:3 zařídil dvěma góly - včetně toho vítězného v 55. minutě - Tomáš Vondráček. Velkou komplikací je navíc pro úřadující mistry zranění klíčového beka Marinčina, který odstoupil na konci první třetiny po zákroku Sedláka. Série pokračuje třetím zápasem v sobotu ve Slezsku.Sport.cz vám nabízí v této online reportáži nejdůležitější údaje a ve videoukázkách i všechny góly a nejzajímavější momenty.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice vs. HC Oceláři Třinec 6:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Finále play off: 2. zápas Pardubice - Třinec1/24

Už od prvních minut druhého finále bylo jasné, že půjde o tvrdý souboj. To na vlastní kůži pocítil i pardubický forvard Lukáš Radil, na kterého si počíhal Daniel Voženílek. Za napadení dostal útočník Ocelářů dvouminutový trest.

Pardubice - Třinec, faul třineckého Voženílka na RadilaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Utkání bylo dál vyhecované. V jednu chvíli se třinecký gólman Kacetl ocitl za svou brankou, když na něj po potyčce se Smithem spadl Vondráček. Kanadský bek i útočník Dynama obdrželi menší tresty.

Pardubice - Třinec, domácí Vondráček skončil za brankou na KacetloviVideo: Tipsport Extraliga / BPA

K drsnému zákroku došlo 43 vteřin před prvním sirénou. Lukáš Sedlák dohrál u mantinelu 192 centimetrů vysokého Martina Marinčina. Jeden z klíčových beků Ocelářů několik minut nehybně zůstal ležet. Led pak sice opustil po svých, ale za podpory spoluhráče Čacha a týmového lékaře se odbelhal do kabiny a v druhé třetině už se na ledě neobjevil. Sedlák vyloučen nebyl.

Pardubice - Třinec, zákrok pardubického Sedláka na MarinčinaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Na první gól druhého finále si fanoušci museli počkat až do druhé třetiny. Střelu Lukáše Sedláka vyrazil Kacetl před sebe, k odraženému puku se ale přikopnutím dostal Richard Pánik, který ho dorazil do třinecké branky.

Pardubice - Třinec 1:0 (24. Pánik)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Třinec si největší šance zápasu vytvořil v přesilovce ve druhé třetině. Střela Adama Helewky od modré si nakonec cestu do branky našla. Po několika odrazech i na brusli spoluhráče Davida Ciencialy se puk nasměroval na brusli domácího obránce Ondřeje Vály, která ho srazila za záda vlastního gólmana Romana Willa.

Pardubice - Třinec 1:1 (34. Helewka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vzápětí se museli domácí bránit v dalším oslabení. Dva na jednoho v něm však ujeli Mandát s Poulíčkem, druhý jmenovaný ale při zakončení Kacetlovu branku minul.

Pardubice - Třinec, domácí Poulíček v oslabení netrefil brankuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V závěru druhé třetiny se do úniku dostali i hosté. Adámek s Hudáčkem dokázali ujet pardubické obraně, slovenský útočník ale blafákem nezvládl překonat domácího brankáře Romana Willa.

Pardubice - Třinec, zákrok pardubického Willa proti HudáčkoviVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Po faulu Adámka hrály v závěru druhé třetiny přesilovku i Pardubice. Radil na pravém kruhu vypálil z první a Kacetl si vybral slabší chvilku, když mu puk prošel do branky pod betonem.

Pardubice - Třinec 2:1 (39. Radil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté se ve třetí třetině vydali za vyrovnáním. Chybnou rozehrávku Roberta Kousala vystihl Čacho a přihrávkou našel před brankou úplně volného Vladimíra Draveckého. Jeho střelu ale vychytal pardubický gólman Will.

Pardubice - Třinec, zákrok domácího Willa proti DraveckémuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Jen o chvilku později vzniklo v obraně Dynama další velké okno, zcela sám před Willem zůstal obránce Adámek, branku ale přestřelil.

Pardubice - Třinec, hostující Adámek v obrovské šanci selhalVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A tak udeřili domácí. Po vyhraném buly v útočné třetině nahazoval puk na branku od modré Čerešňák. Ve změti hokejek před Kacetlem si nejlépe počínal Adam Musil a tečoval kotouč mimo dosah třineckého gólmana.

Pardubice - Třinec 3:1 (47. A. Musil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté se nevzdávají. Jedenáct minut před koncem základní hrací doby vybojoval Andrej Nestrašil za bránou puk a z úhlu vystřelil. Kotouč se nejpříhodněji odrazil k Adamu Helewkovi, který se do rohu Willovy brány nemýlil.

Pardubice - Třinec 3:2 (49. Helewka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 50. minutě předvedl další ze svých zkratů pardubický Pánik. V přerušené hře zasáhl čepelí své hole do obličeje Šenkeříka a dostal dvouminutový trest.

Pardubice - Třinec, Pánikův zákrok vysokou holí na třineckého ŠenkeříkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A Pánikova klukovina vyšla Dynamo hodně draho. Následnou přesilovku totiž okamžitě využil střelou z voleje Libor Hudáček a bylo srovnáno na 3:3. Oba góly Třince od sebe dělilo pouhých 43 vteřin.

Pardubice - Třinec 3:3 (50. Hudáček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Třinec byl najednou na koni, jenže z ničeho nic to byli domácí, kdo se dočkal čtvrtého gólu. Mandát skvělou prací v útočném pásmu připravil palebnou pozici pro Vondráčka, jenž trefil odkrytou branku a dočkal se už svého pátého gólu v probíhajícím play off.

Pardubice - Třinec 4:3 (55. Vondráček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O 88 vteřin později se Vondráček navíc dočkal svého druhého gólu. Kacetlovi puk propadl těsně za brankovou čáru. Třinec si ještě vzal trenérskou výzvu, jestli Paulovič svou holí neovlivnil Kacetla v zásahu. Video ale gól potvrdilo a naopak Oceláři museli kvůli neúspěšné výzvě do čtyř.

Pardubice - Třinec 5:3 (56. Vondráček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A když navíc o chvilku později fauloval Nestrašil, hráli Východočeši dlouhou přesilovku pět na tři. Nejprve v ní ránu Radila zastavila tyč.

Pardubice - Třinec, pardubický Radil trefil tyčkuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V pokračující přesilovce ale napřáhl Martin Kaut, dělovkou zvýšil na 6:3 a v ten moment už bylo definitivně jasné, že finálová série bude po dvou zápasech srovnaná.

Pardubice - Třinec 6:3 (58. M. Kaut)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Finále play off hokejové extraligy - 2. zápas:
HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec 6:3 (0:0, 2:1, 4:2)
Branky a nahrávky: 24. Pánik (Sedlák), 39. Radil (Košťálek, M. Kaut), 47. A. Musil (Čerešňák, Paulovič), 55. Vondráček (Mandát), 56. Vondráček, 58. M. Kaut - 34. Cienciala (L. Hudáček, Kundrátek), 49. Helewka (Nestrašil, D. Voženílek), 50. L. Hudáček (Kundrátek, Cienciala). Rozhodčí: Stano, Šír - Hynek, Lederer. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:2. Diváci: 10 194 (vyprodáno). Stav série: 1:1.
Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, Dvořák, Hájek, Vála - Hyka, Sedlák, Pánik - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - M. Kaut, A. Musil, Paulovič - Vondráček, Poulíček, Mandát . Trenér: Zadina.
Třinec: Kacetl - Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Adámek, Šenkeřík, Polášek - Hrehorčák, Čacho, Dravecký - Nestrašil, Helewka, D. Voženílek - L. Hudáček, Cienciala, Daňo - Kurovský, P. Vrána, M. Roman. Trenér: Moták.