SESTŘIH: Pardubice potvrdily roli favorita. Výsledek ovšem zastínilo hrozivé zranění plzeňského forvarda

Hokejisté Pardubic zvítězili ve 45. kole extraligy na ledě Plzně 3:1 a zůstávají v čele tabulky s pětibodovým náskokem na pražskou Spartu. Dvěma brankami se pod výhru Dynama podepsal Tomáš Vondráček. Výsledek však zcela zastínil hrozivý zákrok pardubického zadáka Michala Houdka na Tima Söderlunda. Švédský útočník zůstal po střetu nehybně ležet a z ledu byl odvezen na nosítkách.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Škoda Plzeň vs. HC Dynamo Pardubice 1:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

V osmé minutě se nepříjemně zranil pardubický bek Peter Čerešňák, když v pádu narazil do mantinelu a do kabin se dostal za pomoci spoluhráčů. Na slovenského beka Východočechů, jenž v dresu Škodovky strávil šest sezon, domácí příznivci nezapomněli a vyvolávali jeho jméno.

Plzeň- Parubice, zranění ČerešňákaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Hluční plzeňští fanoušci si poprvé zakřičeli gól ve 32. minutě. S blafákem Jana Schleisse si ještě Will poradil, ale proti dorážce Tomáše Dujsíka už byl bezmocný.

Plzeň- Parubice 1:0 (32. Dujsík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Z vedení se ovšem Západočeši dlouho neradovali. Ve 37. minutě se ke střele z mezikruží dostal Tomáš Vondráček a nedal Kloučkovi šanci - 1:1.

Plzeň- Parubice 1:1 (37. Vondáček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O minutu později se proti pravidlům provinil Jan Piskáček, který hokejkou zasáhl Tomáše Hyku do obličeje.

Plzeň- Parubice, faulVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 44. minutě Dynamo otočilo skóre. Kloučka dnes podruhé překonal Vondráček.

Plzeň- Parubice 1:2 (44. Vondráček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hrozivou scénu přinesla 45. minuta. Bývalý obránce Škodovky Michal Houdek sestřelil švédského forvarda Plzně Tima Söderlunda, jenž zůstal nehybně ležet na ledě. Houdek vyfasoval trest do konce utkání.

Hororová scéna v Plzni. Švédský útočník Škodovky zůstal nehybně ležet na leděVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeňští v pokusu o závěrečný nápor odvolali Kloučka, ale vyrovnání se nedočkali. Naopak třetí zásah extraligového lídra přidal Robert Kousal a zpečetil pardubické vítězství.

Plzeň- Parubice 1:3 (59. Kousal)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Předehrávka 45. kola hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 32. Dujsík (Schleiss) - 37. Vondráček (Poulíček, Pánik), 44. Vondráček (Mandát, D. Musil), 59. R. Kousal (Radil, D. Musil). Rozhodčí: Cabák, Stano (SR) - Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 3:3, navíc Michal Houdek (Pardubice) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4125.
Plzeň: Klouček - Zámorský, Malák, Bučko, Laakso, Piskáček, Kvasnička, Dujsík - Schleiss, Lev, Holešinský - Matýs, M. Indrák, Söderlund - Rekonen, Mertl, Šiler - Jansa, M. Soukup. Trenér: Kořínek.
Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Vála, Michal Houdek, J. Kolář - Hyka, A. Musil, Pánik - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Rohlík, Paulovič, Říčka - Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenér: Zadina.