SESTŘIH: Sparta srazila bojovný Liberec, rozhodla Najmanova teč

Hokejisté pražské Sparty porazili v předehrávce 48. kola Tipsport extraligy na svém ledě Liberec 4:1. O branky vítězů se postarali Řepík, Najman, Moravčík a Kousal, jediný úspěch Severočechů zaznamenal na začátku třetí třetiny Filippi. Pražané zůstávají v tabulce na druhém místě za vedoucími Pardubicemi, hostům patří pátá příčka.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Sparta Praha vs. Bílí Tygři Liberec 4:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Předzápasový program mezi Spartou a Libercem se nesl ve slavnostním duchu, kdy se v rámci akce „Sparta vzdává hold“ na ledě za potlesku fanoušků představili zástupci záchranných složek.

Sparta - Liberec, ceremoniálVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta začala duel s Libercem aktivně a v sedmé minutě se při přesilové hře také dočkala vedení, když se po parádní kombinaci prosadil Michal Řepík.

Sparta - Liberec 1:0 (7. Řepík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Do velké šance se dostal během další sparťanské přesilovky ve 30. minutě Lajunen, z bezprostřední blízkosti si však na Hrenáka nepřišel.

Sparta - Liberec, šance Sparty Video: Tipsport Extraliga / BPA

Favorit ale udeřil o pár sekund později, kdy se prosadil Najman, který parádně tečoval Krejčíkovu střelu od modré.

Sparta - Liberec 2:0 (31. Najman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Tygři se mohli dostat na dostřel v 36. minutě, kdy rychlou přesilovkovou kombinaci Tygrů zakončil pohotovou ranou Hawryluk, parádním zákrokem ho však vychytal Kovář.

Sparta - Liberec, šance LiberceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté měli výborný vstup do třetí třetiny, už po 26 sekundách se parádně do levého horního rohu Kovářovy branky trefil Filippi a snížil na jednobrankový rozdíl.

Sparta - Liberec 2:1 (41. Filippi)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Klid do sparťanských řad mohl vrátit v 46. minutě Forman, kterého přesnou přihrávkou zpoza brány našel Vitouch, toho však neskutečný zákrokem lapačkou vychytal Hrenák.

Sparta - Liberec, šance FormanaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Tygři zkusili v závěrečných minutách power play, což ztrestali trefami do prázdné branky Moravčík a Kousal.

Sparta - Liberec 3:1 (59. Moravčík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta - Liberec 4:1 (60. Kousal)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Předehrávka 48. kola hokejové extraligy:
HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. Řepík (R. Horák, Chlapík), 31. O. Najman (Krejčík, Buchtele), 59. Moravčík (J. Lajunen), 60. P. Kousal (Němeček) - 41. Filippi (Faško-Rudáš, Melancon). Rozhodčí: Jeřábek, Hribik - Hynek, Zíka. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 15.702.
Sparta: Jakub Kovář - Mozík, Kempný, Moravčík, Krejčík, Irving, Němeček, Mikliš - Řepík, J. Lajunen, M. Forman - Chlapík, R. Horák, Buchtele - P. Kousal, O. Najman, Konečný - Mužík, D. Vitouch, Ton. Trenér: Gross.
Liberec: Hrenák - McCoshen, Knot, Melancon, M. Ivan, Budík, Aubrecht, T. Galvas - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Hawryluk, A. Najman, Flynn - Kelly Klíma, Bulíř, Birner - J. Pérez, J. Šír, J. Vlach. Trenér: Pešán.