SESTŘIH: Infarktový závěr na Spartě. Video Pražanům vyrovnávací gól sebralo a Třinec dál žije

Hokejisté Sparty nevyužili ani druhý postupový mečbol do finále extraligy. Třinec zvítězil v pátém utkání na ledě Pražanů 3:2 a snížil stav série na 2:3 na zápasy. Ocelářům skvěle vyšla první třetina, po níž vedli 2:0. Dvougólový náskok drželi hosté i v závěru, pak ale Chlapík svým druhým zásahem v utkání snížil na 2:3. Následně Sparta dala i třetí gól, ten ale sudí po kontrole u videa nakonec neuznali kvůli nedovolenému bránění brankáři Kacetlovi. Série pokračuje šestým duelem ve čtvrtek ve Slezsku.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Sparta Praha vs. HC Oceláři Třinec 2:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Semifinále play off: 5. zápas Sparta - Třinec1/15

První obrovskou šanci si vypracoval v 6. minutě Třinec při úvodní přesilovce zápasu, když si dvě minuty odpykával za zdržování hry Kempný. Nestrašil měl před sebou odkrytou branku, zamířil ale jen do ležícího gólmana Kováře.

Sparta - Třinec, zákrok domácího Kováře proti střele NestrašilaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 10. minutě už se ale Oceláři dočkali. Daňo zůstal na vrcholku levého kruhu zcela nekrytý, nijak se nerozpakoval a střelou z voleje překonal Kováře.

Sparta - Třinec 0:1 (10. Daňo)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta byla zaskočená a o tři minuty později jí bylo ještě hůř. Adámkovo nahození nešťastně tečoval bruslí sparťanský obránce Mozík a bylo to 0:2.

Sparta - Třinec 0:2 (13. Adámek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V úvodu druhé třetiny Horák v obranném pásmu Sparty dohrál Růžičku, jehož tvrdě narazil na mantinel. Třinecký útočník se těžce zvedal z ledu a otřesený zamířil na střídačku.

Sparta - Třinec, Horák narazil na mantinel třineckého RůžičkuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta si na první opravdu nebezpečnou příležitost musela počkat až do 29. minuty. Kousal ale bekhendem Kacetlovu branku netrefil.

Sparta - Třinec, domácí P. Kousal ve vyložené šanci selhalVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Když už to vypadalo, že Třinec vynuluje domácí střelce i ve druhé třetině, nahodil puk od modré na Kacetla obránce Krejčík a tečující Chlapík v čase 39:59 snížil na 1:2.

Sparta - Třinec 1:2 (40. Chlapík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Třinec se ve třetí třetině soustředil na pozornou obranu a dařilo se mu to, Spartu k ničemu nepouštěl. Poprvé Oceláři ve třetí části hry vystřelili až v její 17. minutě a hned z toho byl gól. Helewka si počínal zkušeně, bekhendem zametl puk za Kovářova záda a dočkal se svého prvního zásahu v českém play off.

Sparta - Třinec 1:3 (57. Helewka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

184 vteřin před třetí sirénou Sparta odvolala Kováře z branky a zkusila hru se šesti bruslaři. Vyplatilo se jí to už po pár vteřinách, Chlapík svým druhým gólem v zápase snížil na 2:3.

Sparta - Třinec 2:3 (58. Chlapík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V čase 58:10 se Sparta radovala ze svého třetího gólu. Sudí si šli nejprve zkontrolovat video, zda puk po dorážce Moravčíka přešel brankovou čáru. Přešel.

Sparta - Třinec, neuznaný gól domácího MoravčíkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Střídačka Ocelářů si však vyžádala trenérskou výzvu, neboť měla za to, že sparťan Lajunen spadl na Kacetla a znemožnil mu tím chytat. Rozhodčí řešili i to, jestli Lajunena nestrčil na gólmana třinecký bek Smith. Gól nakonec neplatil kvůli bránění Kacetlovi.

Sparta - Třinec, neuznaný gól domácího Moravčíka Video: Tipsport Extraliga / BPA

Přesto Sparta ještě jednu příležitost na srovnání měla, Kempný v ní ale neuspěl a Třinec už si pak těsný náskok pohlídal.

Sparta - Třinec, Kempný svou příležitost ke srovnání nevyužilVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Semifinále play off hokejové extraligy - 5. zápas:
HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 40. Chlapík (Krejčík, D. Vitouch), 58. Chlapík (Kempný, R. Horák) - 10. Daňo (Cienciala), 13. Marian Adámek (Dravecký, L. Hudáček), 57. Helewka (Hrehorčák, Kundrátek). Rozhodčí: Hribik, Ondráček II - Ondráček I, Hynek. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 14.208. Stav série: 3:2
Sparta: Jakub Kovář - Mozík, Kempný, Mikliš, Krejčík, Irving, Němeček, Moravčík - Chlapík, R. Horák, D. Vitouch - M. Forman, Sobotka, Buchtele - Harper, J. Lajunen, Konečný - P. Kousal, O. Najman, K. Hrabík. Trenér: Gross.
Třinec: Kacetl - Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Marian Adámek, Šenkeřík - Hrehorčák, Čacho, A. Nestrašil - L. Hudáček, Cienciala, Daňo - M. Růžička, Helewka, D. Voženílek - Dravecký, P. Vrána, Miloš Roman. Trenér: Moták.