SESTŘIH: Mistr zvládl i druhé čtvrtfinále. Skvělý Mazanec v play off ještě nedostal gól

Hokejisté Třince zvládli i druhé čtvrtfinálové utkání play off extraligy. Oceláři porazili České Budějovice 2:0 a stejným poměrem vedou i celou sérii. O vítězství úřadujících mistrů se postarali střelci Marko Daňo a David Cienciala. Druhé čisté konto vychytal Marek Mazanec, který se na pondělní výhře podílel pětatřiceti zákroky. Série bude pokračovat ve čtvrtek na ledě jihočeského klubu.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Oceláři Třinec vs. Banes Motor Č. Budějovice 2:0Video: Tipsport Extraliga / BPA

Útočník Ocelářů Dravecký dostal v 6. minutě nabito, puk poslal sice Hrachovinovi mezi nohy, bránu ale netrefil.

Třinec - České Budějovice, třinecký Dravecký netrefil poloprázdnou brankuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Skóre se poprvé měnilo až v závěru úvodní třetiny. Hrachovina nejprve vytáhl parádní zákrok proti Hudáčkovi, jenže puk se odrazil přímo k Daňovi a ten měl tak před ležícím gólmanem Motoru značně ulehčený úkol.

Třinec - České Budějovice 1:0 (19. Daňo)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve druhé třetině bylo větších šancí poskrovnu. Hosté z Budějovic si jednu takovou vypracovali ve 32. minutě. Závar před třineckou brankou ale gólem neskončil, puk po dorážce proletěl jen těsně kolem tyče.

Třinec - České Budějovice, závar před třineckou brankouVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A tak udeřili domácí. Hrachovina střelu od modré dokázal vyrazit jen na hokejku Davida Ciencialy, a ten tak zvýšil na 2:0.

Třinec - České Budějovice 2:0 (36. Cienciala)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve druhé třetině si zachytal i náhradní brankář hostů Jan Strmeň. Ten lapačkou rychle zareagoval na odražený koutouč mířící na českobudějovickou střídačku a celé situaci se ještě zasmál.

Třinec - České Budějovice, zachytal si i náhradní gólman hostů StrmeňVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Motor mohl před koncem druhé třetiny snížit, Mazanec ale vytasil parádní zákrok.

Třinec - České Budějovice, zákrok třineckého MazanceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté se tlačili do brány, Oceláře i ve třetí třetině podržel skvělý Mazanec.

Třinec - České Budějovice, výborný zákrok MazanceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 2. zápas:
HC Oceláři Třinec - Banes Motor České Budějovice 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 19. Daňo (L. Hudáček, Kundrátek), 36. Cienciala (Daňo, L. Hudáček). Rozhodčí: Jeřábek, Mejzlík - Hynek, Klouček. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Diváci: 5400 (vyprodáno). Stav série: 2:0.
Třinec: Mazanec - Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Marian Adámek, Polášek - M. Růžička, A. Nestrašil, D. Voženílek - L. Hudáček, Cienciala, Daňo - Helewka, P. Vrána, M. Roman - Hrehorčák, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.
České Budějovice: Hrachovina - Pýcha, Gulaši, Kachyňa, M. Doudera, Vráblík, Štencel, Štich - M. Beránek, Harris, F. Přikryl - Gulaš, Kondelík, Ordoš - Kubík, Pech, D. Simon - Valský, Vopelka, Koláček. Trenér: Čihák.

1 : 2 sn Pardubice - Třinec 1 : 2 sn   dohráno
20240428T19 : 00:00+0200