SESTŘIH: Třinec děkuje svátečnímu střelci. Závěrečné vteřiny přinesly obrovské drama

Obhájci titulu z Třince vstoupili do play off extraligy vítězně. Oceláři porazili České Budějovice 2:0, první a nakonec vítězný gól vstřelil obránce Nedomlel, který přitom v základní části neskóroval ani jednou. V závěrečné minutě byl Motor blízko srovnání, obrovský závar před brankou domácích ale gólem neskončil a na opačné straně skóroval do prázdné branky Nedomlel. Marek Mazanec potřeboval na čisté konto 22 zákroků.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Oceláři Třinec vs. Banes Motor České Budějovice 2:0Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete ZDE.

Jako první zahrozil Třinec, když se na konci druhé minuty dostal do přečíslení dvou na jednoho, kapitánu Vránovi se ale puk zamotal mezi nohama, a tak nezakončil ideálně.

Třinec–České Budějovice, šance třineckého VrányVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ještě větší příležitost na otevření skóre měli Oceláři o deset minut později. Voženílek mířil sám na Hrachovinu, našel ale jen jeho připravenou lapačku.

Třinec - České Budějovice, Hrachovina vychytal domácího VoženílkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Českobudějovický brankář dál deptal třinecké střelce. Na konci druhé třetiny rozesmutnil i unikajícího Romana, po jehož šanci se strhla menší potyčka mezi Daněm a Vráblíkem. Oba vyfasovali menší trest za hrubost.

Třinec–České Budějovice, šance třineckého M. RomanaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Skóre se tak měnilo až ve 44. minutě. Na gólu Nedomlela měl velký podíl clonící Voženílek, přes kterého Hrachovina nic neviděl. Nedomlel přitom za 52 zápasů v základní části nedal jedinou branku…

Třinec–České Budějovice 1:0 (44. Nedomlel)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Krátce po gólu se do menší potyčky dostali u střídačky Roman s Gulašim, rozhodčí však nevylučovali.

Třinec–České Budějovice, potyčka Gulašiho s RomanemVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 55. minutě vypálil ihned po vhazování Gulaš a Třinec měl kliku, že puk po zákroku mazance skončil na tyčce.

Třinec–České Budějovice, Mazance zachránila tyčkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V poslední minutě třetí třetiny došlo k obrovském závaru v brankovišti Třince. Mazanec ale s vypětím všech sil a za pomoci svých spoluhráčů nepřipustil, aby puk skončil za brankovou čarou.

Třinec–České Budějovice, závar před brankou Třince Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hned vzápětí navíc ujel na druhé straně Nestrašil, zamířil do odkryté branky Jihočechů a uzavřel na konečných 2:0 pro domácí. Sudí ještě jeli kontrolovat k videu, jestli při předchozím závaru před brankou Třince neskončil puk v brance, ale k tomu nedošlo, takže Nestrašilův gól platil.

Třinec–České Budějovice 2:0 (60. Nestrašil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 1. zápas:
HC Oceláři Třinec - Banes Motor České Budějovice 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávka: 44. Nedomlel (M. Růžička), 60. Nestrašil. Rozhodčí: Hribik, Pilný - Blažek, Lederer. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 5400 (vyprodáno).
Třinec: Mazanec - Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Marian Adámek, Polášek - M. Růžička, A. Nestrašil, D. Voženílek - L. Hudáček, Cienciala, Daňo - Helewka, P. Vrána, M. Roman - Hrehorčák, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.
České Budějovice: Hrachovina - Pýcha, Gulaši, Kachyňa, M. Doudera, Vráblík, Štencel - M. Beránek, Harris, Ordoš - Gulaš, Kondelík, F. Přikryl - Kubík, Pech, D. Simon - Vopelka, Koláček, M. Toman. Trenér: Čihák.