SESTŘIH: Hradec v repríze finále zostudil mistra

Třinecké fiasko. Mistr v repríze extraligového finále doma propadl. V souboji s Hradcem Králové v 6. extraligovém kole prohrál ostudně 0:5. Hosté přitom vedli nad obhájcem titulu ve 25. minutě už o tři góly. Skóre otevřel Pavel Miškář v čase 4:57 a v úvodu prostřední části zvýšili obránci Tomáš Pavelka a Jerémie Blain, který vstřelil i čtvrtý gól týmu a v zápase si připsal tři body (2+1). První čisté konto sezony vychytal Henri Kiviaho.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Oceláři Třinec vs. Mountfield HK, a.s. 0:5Video: Tipsport Extraliga / BPA

Z předešlého průběhu soutěže pořádně rozjetý Třinec v úvodu působil tentokrát zakřiknutým dojmem. V páté minutě otevřeli skóre hosté. Do horního rohu Mazancovy brány se zblízka trefil nepokrytý Miškář. Po chvíli dostal Třinec výhodu přesilovky po Moravcově provinění, ale vůbec nic z ní nevytěžil.

Třinec - Hradec Králové 0:1 (5. Miškář)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Zmatky v defenzivě mistra pak pokračovaly. Velkou šanci měli Jasper a Pilař, skóre se ovšem už v první části neměnilo.

Třinec - Hradec Králové, šance Video: Tipsport Extraliga / BPA

Zato záhy po pauze Hradec znovu udeřil. Pavelka z pravého kruhu při přesilovce mířil přesně.

Třinec - Hradec Králové 0:2 (22. Pavelka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Třinecký zmar pokračoval. Blain přidal další gól zpoza brány.

Třinec - Hradec Králové 0:3 (25. Blain)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A zaskakující hradecký kapitán (místo Eberleho) s celým týmem ostře vletěl i do třetí části hry. Při přesilovce od modré zvýšil a zjevně definitivně zrušil třinecké naděje na body.

Třinec - Hradec Králové 0:4 (41. Blain)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 50. minutě zasadil Ocelářům další ránu nejlepší hradecký střelec Okuliar. Hosté, kteří postrádal čtyři hráče (Bartošák, Filip Pavlík, Jergl a Perret) kontrolovali zápas bez větších problémů.

Třinec - Hradec Králové 0:5 (50. Okuliar)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Závěr patřil pěstnímu souboji, po kterém rozhodčí vyloučili Voženílka a Marcela.

Třinec - Hradec Králové, bitkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

6. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - Mountfield Hradec Králové 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. Miškář (Jasper, T. Pavelka), 22. T. Pavelka (Blain), 25. Blain (Lalancette), 41. Blain (Okuliar, Jasper), 50. Okulair (Chalupa). Rozhodčí: A. Jeřábek, Šír - Lederer, Rampír. Vyloučení: 3:3, navíc D. Voženílek - Marcel oba 5 min. Využití: 0:2. Diváci: 4104.
Třinec: Mazanec - Marinčin, Smith, M. Adámek, J. Jeřábek, Kundrátek, Nedomlel, Polášek - M. Růžička, D. Voženílek, Daňo - L. Hudáček, P. Vrána, Pánik - Hrehorčák, M. Roman, Nestrašil - Kurovský, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.
Hradec Králové: Kiviaho - Blain, Jank, T. Pavelka, Kalina, Freibergs, Marcel, Gaspar - Jasper, Miškář, R. Pavlík - Chalupa, Tamáši, Okuliar - Šťastný, Lalancette, Zachar - Smoleňák, Moravec, Pilař. Trenér: T. Martinec.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.