SESTŘIH: Oceláři slaví první výhru v sezoně, zářil Daňo

Úřadující šampioni z Třince se dočkali první výhry v nové sezoně, když v předehrávce 3. kola porazili na svém ledě Liberec 4:1. Dvě branky vítězů si připsal slovenský útočník Marko Daňo. Sport.cz vám nabízí sestřih celého utkání i videa jednotlivých gólů a nejzajímavějších momentů.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Třinec - Liberec 4:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Ještě před začátkem utkání si fanoušci vychutnali slavnostní ceremoniál, při kterém byl za 300 vstřelených branek v dresu Ocelářů oceněn kanonýr Martin Růžička. Sedmatřicetiletý útočník na tento milník dosáhl minulou neděli v zápase proti Spartě, kdy překonal Jakuba Kováře.

Třinec - Liberec, ceremoniálVideo: Tipsport Extraliga / BPA

O první branku utkání se postaral v desáté minutě Petr Vrána, který se nejrychleji zorientoval v libereckém brankovišti a poslal Oceláře do vedení.

Třinec - Liberec 1:0 (10. Vrána) Video: Tipsport Extraliga / BPA

Po rychlé třinecké kombinaci se v 19. minutě prosadil pohotově reagující Daňo a domácí šli do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Třinec - Liberec 2:0 (19. Daňo)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté ve druhé třetině zvýšili aktivitu a mohli po zásluze slavit snížení, když se ve 27. minutě v přesilové hře prosadil parádní ranou bez přípravy americký bek ve službách Tygrů Ian McCoshen a snížil na jednobrankový rozdíl.

Třinec - Liberec 2:1 (28. McCoshen)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Krátkou potyčkou skončil závar před libereckým Králem, hlavní rozhodčí poslal na trestnou lavici vychladnout hostujícího Šíra a domácího Daňa.

Třinec - Liberec, bitkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Liberec při snaze o vyrovnání odvolal brankáře už čtyři minuty před koncem, přesto mu to na aspoň bod nestačilo. Definitivní tečku za nadějemi Severočechů dal svou druhou brankou večera do opuštěné liberecké klece Daňo a zvýšil na 3:1.

Třinec - Liberec 3:1 (58. Daňo)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V pokračující hře bez brankáře korunoval triumf úřadujících šampionů další brankou do opuštěné liberecké svatyně Richard Pánik.

Třinec - Liberec 4:1 (60. Pánik)Video: Tipsport Extraliga / BPA

3. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. P. Vrána (L. Hudáček, Miloš Roman), 19. Daňo (M. Růžička), 57. Daňo (D. Voženílek), 60. Pánik (J. Jeřábek, Kurovský) - 28. McCoshen (Kelly Klíma). Rozhodčí: Hribik, Obadal - Blažek, Lederer. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 3312.
Třinec: Mazanec - Marinčin, Smith, Kundrátek, J. Jeřábek, Marian Adámek, Nedomlel, Polášek - M. Růžička, D. Voženílek, Daňo - L. Hudáček, P. Vrána, Pánik - Hrehorčák, Miloš Roman, Walega - Kurovský, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.
Liberec: D. Král - M. Ivan, McCoshen, Melancon, Aubrecht, Kolmann, Derner - Kelly Klíma, Bulíř, Birner - Faško-Rudáš, Filippi, J. Pérez - Flynn, J. Vlach, Rychlovský - Gajda, J. Šír, Mucha. Trenér: Pešán.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.