SESTŘIH: Sparta slaví! Třinec zdolala znovu v prodloužení a je blízko finále

Hokejisté Sparty zvládli i druhé prodloužení v sérii. Na ledě Třince zvítězili ve třetím semifinálovém utkání 3:2 a vedou již 3:0 na zápasy. Pražané v základní hrací době dvakrát vedli, ale Oceláři dokázali vždy srovnat. V prodloužení se stal sparťanským hrdinou obránce Jakub Krejčík. Svěřenci trenéra Pavla Grosse mohou o postupu do finále rozhodnout již zítra od 18:00, kdy bude série na ledě Třince pokračovat čtvrtým utkáním.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Oceláři Třinec vs. HC Sparta Praha 2:3 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Třinec měl v úvodu více ze hry, ale po laciné ztrátě Ocelářů ve středním pásmu dostala příležitost i Sparta. Mikliš od modré nahodil a po dobré Lajunenově práci na brankovišti vyplaval kotouč přímo před Janem Buchtelem, který poslal Pražany do vedení.

Třinec–Sparta 0:1 (6. Buchtele)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Třinec mohl rychle srovnat krok. Hudáček vyslal v deváté minutě křižnou přihrávku v útočném pásmu a Vladimír Dravecký byl na kruzích zcela volný, puk ovšem netrefil.

Třinec–Sparta, domácí Dravecký netrefil pukVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Dobrá komunikace je základem úspěchu. Po kritice z druhého duelu série rozhodčí domácímu Čachovi a obránci Sparty Miklišovi tentokrát situaci pečlivě vysvětlili

Třinec–Sparta, rozhodčí v komunikaci s Čachem a Miklišem Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pár sekund před první sirénou se dostával ve vlastním oslabení do brejku třinecký Viliam Čacho a kapitán Sparty Michal Řepík musel zatáhnout za ruční brzdu, za což putoval na trestnou lavici.

Třinec–Sparta, Řepík fauloval Oceláře ČachaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Druhé dějství začalo z ostra. Obránce Sparty Michal Kempný u mantinelu nevybíravě fauloval třineckého Hrehorčáka a zaslouženě putoval do sprch.

Třinec - Sparta, Kempný fauloval Hrehorčáka a dohrálVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Třinečtí nabízenou výhodou nepohrdli. Dlouho přesilovku využil po šťastném odrazu David Cienciala a v 24. minutě srovnal skóre.

Třinec–Sparta 1:1 (24. Cienciala)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Oceláři měli po vyrovnávací brance více ze hry, ale byli to Pražané, kdo se radoval podruhé. Vyloučení domácího Kurovského potrestali svěřenci kouče Grosse díky přesilovkové kombinaci přihrávajícího Chlapíka a z voleje pálícího Řepíka.

Třinec–Sparta 1:2 (36. Řepík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Chvilku nato mohli úřadující šampioni srovnat krok. Fantom v brance Sparty Jakub Kovář se však proti Daňově pokusu skvěle přesunul a šanci Třince zlikvidoval.

Třinec–Sparta, zákrok Kováře proti třineckému DaňoviVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Pouze z tribuny musí sledovat dnešní duel potrestaný třinecký forvard Daniel Voženílek. Na kostce nad ledem hecoval fanoušky k ještě větší podpoře Ocelářů.

Třinec–Sparta, Daniel Voženílek sleduje dnešní duel jen z tribunyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 55. minutě se pořádně zapotil brankář Kovář, jenž po střele třineckého Nestrašila chvíli netušil, kde je kotouč – a z výstroje mu vypadl přímo do brankoviště. Nikdo z Ocelářů se ovšem k dorážce nedostal, a skóre tak zůstalo beze změny.

Třinec–Sparta, zákrok Kováře po střele NestrašilaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Když už to vypadalo, že Pražané získají třetí výhru v sérii, Třinec z ničeho nic udeřil. O vyrovnání se po výstavní kombinaci postaral svým prvním zásahem v play off obránce Kundrátek.

Třinec–Sparta 2:2 (57. Kundrátek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Duel tak dospěl do prodloužení, v němž mohl třetí vítězství v sérii Spartě vystřelit Roman Horák. Kacetl však vytasil perfektní semafor a udržel Třinec ve hře.

Třinec–Sparta, domácí gólman Kacetl vytáhl neskutečný zákrokVideo: Tipsport Extraliga / BPA

71. minuta přinesla nedovolený zákrok třineckého Šenkeříka, jenž zasáhl Ondřeje Najmana do obličeje. Rozhodčí po dlouhé konzultaci u videa udělili domácímu zadákovi trest na 2+2 minuty.

Třinec–Sparta, Šenkeřík dostal čtyřminutový trest za hru vysokou holíVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Z následné přesilovky orazítkoval Filip Chlapík ranou z první tyčku třinecké svatyně.

Třinec–Sparta, Chlapík trefil v přesilovce tyčkuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

O pár sekund později už ovšem gejzír sparťanské radosti vytryskl naplno. Jakub Krejčík propálil od modré všechno, co mu stálo v cestě, a stal se hrdinou Pražanů.

Třinec–Sparta 2:3 pp (75. Krejčík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Semifinále play off hokejové extraligy – 3. zápas:
HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 24. Cienciala (Helewka, Daňo), 57. Kundrátek (Hrehorčák, Čacho) - 6. Buchtele (J. Lajunen, Mikliš), 36. Řepík (Chlapík, Moravčík), 75. Krejčík (P. Kousal, K. Hrabík). Rozhodčí: Hribik, Pilný - J. Svoboda, Hynek. Vyloučení: 5:4, navíc Kempný (Sparta) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 5400 (vyprodáno). Stav série: 0:3.
Třinec: Kacetl – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Marian Adámek, Šenkeřík – M. Růžička, A. Nestrašil, Cienciala – L. Hudáček, Helewka, Daňo – Kurovský, P. Vrána, Miloš Roman – Hrehorčák, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.
Sparta: Jakub Kovář – Mozík, Kempný, Mikliš, Krejčík, Irving, Němeček, Moravčík – Řepík, Sobotka, M. Forman – Chlapík, R. Horák, D. Vitouch – Konečný, J. Lajunen, Buchtele – P. Kousal, O. Najman, K. Hrabík. Trenér: Gross.