SESTŘIH: Sparta v play off poprvé prohrála, sezonu mistrům prodloužil Daňo. Na závěr hromadná bitka

Hokejová Sparta ještě postup do finále extraligy neslaví. Pražané podlehli ve čtvrtém semifinále play off na ledě mistrovských Třince 1:4 a utrpěli tak vůbec první porážku v letošních vyřazovacích bojích. Hrdinou Ocelářů byl útočník Marko Daňo, jenž v úvodní třetině vstřelil první dva góly domácích.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Oceláři Třinec vs. HC Sparta Praha 4:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Semifinále play off: 4. zápas Třinec - Sparta1/16

Sparta hned v úvodu hrála po faulech Draveckého a Čacha dlouhou přesilovku pět na tři, jenže jí pohrdla. I proto, že gólman Kacetl vychytal ránu Kempného a neuspěl ani dorážející Horák.

Třinec - Sparta, zákroky třineckého Kacetla při dvojnásobném oslabeníVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Následně měl k dispozici první přesilovku i Třinec a počínal si v ní lépe. Zmatků před Kovářem využil Daňo a otevřel skóre. Střídačka Sparty si ještě vyžádala trenérskou výzvu, jestli Voženílek nebránil ve hře Kovářovi. Sudí Jeřábek s Květoněm ale po prozkoumání videa gól uznali.

Třinec - Sparta 1:0 (7. Daňo)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A slovenský štírek byl při chuti. V 16. minutě střelou z pravého kruhu přes obránce našel skulinu mezi Kovářovými betony a zvýšil na 2:0.

Třinec - Sparta 2:0 (16. Daňo)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Po Daňově druhém zásahu se chvilku nehrálo. Do akce museli technici, aby opravili rozbité plexisklo. Poradili si rychle.

Třinec - Sparta, technici v akci museli opravovat rozbité plexiskloVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 29. minutě Sparta snížila. Krejčík, který v prodloužení rozhodl sobotní třetí bitvu, nahodil puk od modré a Kacetl i kvůli dobře clonícímu Hrabíkovi nestačil zareagovat.

Třinec - Sparta 2:1 (29. Krejčík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 32. minutě došlo po nedovoleném zákroku Kundrátka k potyčce několika hráčů. Sparťan Mikliš se sápal po Nestrašilovi a zasáhl při tom loktem do obličeje čárového Petra Šimánka, který skončil na ledě. Kromě faulujícího Kundrátka dostal menší trest i Mikliš (hrubost).

Třinec - Sparta, po potyčce skončil na ledě i čárový rozhodčí ŠimánekVideo: Tipsport Extraliga / BPA

O tři minuty později se Daňo mohl dočkat hattricku, ve vyložené příležitosti ale pálil jen do připravené Kovářovy lapačky.

Třinec - Sparta, domácí Daňo neúspěšně útočil na hattrickVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Zkraje třetí třetiny mohl vrátit Ocelářům dvoubrankový náskok Nestrašil, Kovář ale jeho bekhendové zakončení betony ztlumil a puk za čáru nepustil.

Třinec - Sparta, šance třineckého NestrašilaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Na druhé straně stálo velké štěstí při Kacetlovi, když rána sparťanského kapitána Řepíka z mezikruží skončila na tyčce.

Třinec - Sparta, kapitán Sparty Řepík trefil tyčVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A tak to byl Třinec, kdo jako další změnil skóre. Sparťanská střídačka byla potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě a Nestrašil dorážkou Marinčinovy střely zvýšil na 3:1.

Třinec - Sparta 3:1 (49. Nestrašil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 58. minutě třinecký kapitán Vrána střelou do prázdné branky upravil na 4:1.

Třinec - Sparta 4:1 (58. Vrána)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Po gólu se však na ledě strhla hromadná rvačka, kterou spustila sekera Řepíka do žeber Hrehorčáka těsně před Vránovým gólem. Hrehorčák zamířil v bolestech do kabiny, Řepík rovněž, když obdržel trest na pět minut a do konce utkání za sekání. Bitky se odehrály hned dvě - Chlapík se proval s Daněm, druhou dvojičku vytvořili parťáci z reprezentace Kempný s Kundrátkem. Trest na pět minut dostali za bitku Daňo, Kundrátek, Chlapík a Sobotka (místo zkrvaveného Kempného, který odjel do šatny).

Třince - Sparta, vyhrocený závěr po gólu Ocelářů do prázdné brankyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Semifinále play off hokejové extraligy - 4. zápas:
HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Daňo, 16. Daňo (Kundrátek, Nedomlel), 49. A. Nestrašil (Marinčin), 58. P. Vrána (Hrehorčák) - 29. Krejčík (Mikliš, P. Kousal). Rozhodčí: Jeřábek, Květoň - Zíka, Šimánek. Vyloučení: 4:4, navíc Daňo, Kundrátek oba 5 min. - Řepík 5 min. a do konce utkání, Chlapík, Kempný oba 5 min. Využití: 2:0. Diváci: 5400 (vyprodáno). Stav série: 1:3.
Třinec: Kacetl - Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Marian Adámek, Šenkeřík - Hrehorčák, Čacho, A. Nestrašil - L. Hudáček, Cienciala, Daňo - M. Růžička, Helewka, D. Voženílek - Dravecký, P. Vrána, Miloš Roman. Trenér: Moták.
Sparta: Jakub Kovář - Mozík, Kempný, Mikliš, Krejčík, Irving, Němeček, Moravčík - Řepík, Sobotka, M. Forman - Chlapík, R. Horák, D. Vitouch - Konečný, J. Lajunen, Buchtele - P. Kousal, O. Najman, K. Hrabík. Trenér: Gross.