SESTŘIH: Další marnost! Poslední Boleslav vyhořela i ve Vítkovicích

Hokejisté Vítkovic porazili v předehrávce 28. kola Tipsport extraligy na svém ledě Mladou Boleslav 2:0. O branky vítězů se v závěrečné části postarali Kalus a Fridrich. Bruslaři padli pošesté v řadě a zůstávají na posledním místě, Ridera je dvanáctá.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH UTKÁNÍ: Vitkovice vs. Mladá Boleslav 2:0Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Do největší šance první třetiny se dostal v její poslední minutě boleslavský Lantoši, Klimeš si však s jeho střelou poradil.

Vítkovice - Mladá Boleslav, šance Mladé BoleslaviVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kuriózní moment přinesla 22. minuta, kdy se hostující Krivošík marně snažil vyprostit svou hůl zaseknutou mezi mantinelem a plexisklem.

Vítkovice- Mladá Boleslav, zaseklá hůl KrivošíkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Do obrovské šance se po hrubce v obraně hostů dostala v 37. minutě dvojice Dej-Razgals, ani slovenský útočník však skvělého Růžičku nepřekonal.

Vítkovice- Mladá Boleslav, šance VítkovicVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Fanoušci se tak první branky utkání dočkali až v 47. minutě utkání, kdy se přesnou ranou k tyči prezentoval Kalus a poprvé tak překonal do té doby bezchybného Růžičku.

Vítkovice- Mladá Boleslav 1:0 (47. Kalus)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A domácí úvodní branka probrala. O pět minut později se parádní kombinací blýskli Raskob s Fridrichem a druhý jmenovaný do prakticky prázdné klece zdvojnásobil náskok Ridery.

Vítkovice- Mladá Boleslav 2:0 (52. Fridrich)Video: Tipsport Extraliga / BPA

28. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Ridera - BK Mladá Boleslav 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 47. Kalus (Lakatoš), 52. Fridrich (Raskob, Barinka). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Lederer, Rožánek. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 4293.
Vítkovice: Klimeš - Raskob, Percy, Grman, Mikuš, L. Kovář, Auvitu, R. Jeřábek - Lakatoš, Krieger, Kalus - Vondráček, Barinka, Fridrich - Peterek, Chlán, Roberts Bukarts - Razgals, Claireaux, Dej. Trenér: Veber.
Mladá Boleslav: J. Růžička - F. Pavlík, Pyrochta, Osburn, Gewiese, Bernad, Jánošík, Štibingr - Lantoši, Hradec, Skalický - Krivošík, Järvinen, Gardoň - Malínek, Závora, Rohdin - J. Půček, Zvagulis, Dvořáček. Trenér: Král.