SESTŘIH: Kometa uhájila vedení, video napodruhé odhalilo prohřešek

Hokejisté Mladé Boleslavi prohráli v 17. kole extraligy na ledě Brna 1:2, připsali si čtvrtou porážku v řadě a na posledním místě tabulky dál ztrácí na 13. Vítkovice pět bodů. K ukončení série nezdarů Bruslařům nepomohlo ani páteční odvolání trenéra Jiřího Kalouse. Středočechy na brněnském ledě vedl asistent Václav Pletka s koučem dorostu Martinem Škaloudem. Stejná dvojice se postaví na střídačku i v neděli v Karlových Varech. Až od pondělka tým převezme jako hlavní kouč Richard Král.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Kometa Brno vs. BK Mladá Boleslav 2:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Z pozorné obrany v první třetině Boleslavští vyráželi vpřed a dočkali se úspěchu. V 16. minutě otevřel skóre Osburn.

Brno - Mladá Boleslav 0:1 (16. Osburn)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jejich defenzivní kouzlo přestalo platit ve 33. minutě. Cingeľ si při přesilovce přehodil před bránou puk na bekhend a a překonal Novotného.

Brno - Mladá Boleslav 1:1 (33. Cingeľ)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 36. minutě obrat dovršil Holík.

Brno - Mladá Boleslav 2:1 (36. Holík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ale vyhráno Kometa neměla. V 54. minutě se Mladá Boleslav radovala po trefě Lantošiho z vyrovnaní, ale předčasně. Sudí nejprve gól i po poradě u videa uznali, jenže pak si vzal kouč Komety Modrý trenérskou výzvu a na druhý pokus už video provinění našlo - přihrávající Rohdin zahrál vysokou holí.

Brno - Mladá Boleslav, neuznaný gól LantošihoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Brno doma bodovalo počtvrté v řadě, z toho tři utkání vyhrálo a je páté.

17. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 33. Cingel (Moses, Ščotka), 36. Holík (Flek, Ďaloga) - 16. Osburn (F. Novotný). Rozhodčí: Vrba, Květoň - Zíka, Rampír. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 6254.
Brno: Furch - Lintuniemi, Ščotka, Holland, Kučeřík, Gazda, Ďaloga, Kaňák - Moses, Cingel, Pospíšil - Kos, Marcinko, Kohout - Flek, Holík, Zaťovič - Kratochvíl, Vincour, Okál. Trenér: Modrý.
Mladá Boleslav: F. Novotný - Osburn, Pyrochta, R. Jeřábek, Jánošík, Pláněk, Bernad, Štibingr - J. Stránský, Závora, Dvořáček - Lantoši, Malát, Skalický - Půček, Fořt, Rohdin - Šmerha, Kulda, Malínek. Trenér: Pletka.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.