Pardubice, Sparta a Třinec nezaváhaly, o body přišel Litvínov. Poslední Boleslav znovu padla

Kompletní menu sedmi zápasů 17. kola nabídla fanouškům hokejová Tipsport extraliga. Západočeské derby ovládly Karlovy Vary, které zvítězily na ledě Plzně 3:2 po prodloužení. Vysokou výhru 6:3 si z ledu Vítkovic odváží Třinec. Nezaváhaly vedoucí Pardubice, které zvítězily v Olomouci přesvědčivě 5:1. Těsnou výhru 3:2 z ledu Kladna veze Sparta. Ve zbývajících duelech porazila Kometa Brno poslední Mladou Boleslav 2:1, Liberec si poradil s Litvínovem 5:2 a Hradec Králové s Českými Budějovicemi 4:1.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Vítkovice - Třinec, vítkovičtí fanoušci zaházeli led konfetamiVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Západočeské derby mezi Plzní a Karlovými Vary začali lépe hosté, které poslal v 10. minutě do vedení Beránek. Ještě veseleji bylo Energii v polovině utkání, kdy na dvoubrankový rozdíl zvýšil finský bek ve službách Varů Huttula. Indiáni se z druhého úderu oklepali o tři minuty později, po trefě Lva z přesilové hry tak svítil po dvou třetinách na ukazateli skóre stav 2:1 pro Karlovy Vary.

A když domácí využili v 52. minutě po Indrákově trefě přesilovou hru a vyrovnali, muselo o vítězi rozhodnout prodloužení. Z něho uplynulo pouhých osmnáct sekund, po kterých se prosadil Rachůnek a rozhodl o tom, že Vary si z plzeňského ledu odvezly dva body za výhru 3:2 po prodloužení.

SESTŘIH: HC Škoda Plzeň vs. HC Energie Karlovy Vary 2:3 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Oceláři přestříleli Vítkovice

V čistě slovenské režii se odehrávala první třetina zápasu mezi Vítkovicemi a Třincem. Favorita poslal do vedení ve 3. minutě Pánik, už o 119 sekund později však srovnal za domácí Dej. Obhájci titulu si vzali náskok zpět v polovině zápasu a opět se o to postaral slovenský útočník - na 2:1 pro Třinec upravil v přesilové hře Daňo. Pořádná přestřelka se odehrála v závěrečné části.

Na 2:2 srovnal po 21 sekundách třetí třetiny Mueller, Ocelářům vrátil vedení Nestrašil, aby to byl znovu americký útočník, který dal Rideře naději a vyrovnal na 3:3. Od té doby však už kralovali Třinečtí. Kurovský, Voženílek a Hudáček definitivně strhli otěže zápasu na stranu favorita, Oceláři ti tak odvezli z ledu Vítkovic tři body za výhru 6:3.

SESTŘIH: HC Vitkovice Ridera vs. HC Oceláři Třinec 3:6Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vála zničil hattrickem Olomouc

Hokejisté Olomouce přivítali na svém ledě lídra z Pardubic, a že Dynamo na Hané nemusí čekat nic lehkého, ukázal v 9. minutě Rašner, který poslal domácí do vedení. Proč jsou však Perníkáři na prvním místě tabulky, ukázal v polovině první třetiny Vála, který vyrovnal, vedení pak na stranu favorita překlopil těsně před polovinou utkání Sedlák.

Páteční večer však patřil Ondřeji Válovi. Pětadvacetiletý útočník Dynama se v třetí třetině postaral i o třetí a čtvrtý gól Pardubic, na konečných 5:1 pak uzavřel skóre Kaut.

SESTŘIH: HC Olomouc vs. HC Dynamo Pardubice 1:5Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta srazila Kladno

Kladno vlétlo na favorizovanou Spartu ve velkém stylu a už po 27 sekundách ho poslal do vedený Kusý. Sebevědomím hostů však rychlý gól příliš neotřásl, už v šesté minutě bylo díky přesilovkové Chlapíkově trefě vyrovnáno.

Pražané ještě do konce úvodní třetiny po Řepíkově brance překlopili vedení na svou stranu, a když čtyřiatřicetiletý útočník zvýšil v 33. minutě svou druhou trefou v další početní výhodě na dvoubrankový rozdíl, vedla Sparta již 3:1. Rytíři se ještě vzchopili, když v třetí třetině podruhé překonal Kořenáře Tralmaks, na víc než prohru 2:3 to však Středočechům nestačilo.

SESTŘIH: Rytíři Kladno vs. HC Sparta Praha 2:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Boleslav padla i v Brně

Poslední Mladá Boleslav začala na ledě Brna dobře a v 15. minutě ji poslal do vedení Osburn. Moravané poprvé našli na Novotného recept až po polovině utkání, když se prosadil z přesilovky Cingeľ.

Ještě do konce druhé třetiny pak poslal Kometu do vedení Holík. Domácí již těsný náskok udrželi, Bruslaři jsou po třetí porážce v řadě poslední s pětibodovou ztrátou na třinácté Vítkovice.

SESTŘIH: HC Kometa Brno vs. BK Mladá Boleslav 2:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Litvínov v Liberci nestačil

Liberec vstoupil do utkání proti druhému Litvínovu bez respektu a v 11. minutě se také dostal po využité početní výhodě díky brance Faško-Rudáše do vedení. Hosté odpověděli ve stejné početní situaci v 38. minutě, kdy srovnal na 1:1 David Kaše. Tygři však přichystali Chemikům do konce druhé části další dva údery, o které se postarali Kelly Klíma a svou druhou trefou v zápase slovenský forvard Faško-Rudáš.

Definitivní ortel podepsal Litvínovu v 45. minutě Rychlovský, který zvýšil na 4:1. Naději dal hostům Gut, který v polovině třetí třetiny korigoval na dvoubrankový rozdíl. Parádní večer pak završil hattrickem Faško-Rudáš, který při power play hostů uzavřel skóre na konečných 5:2.

SESTŘIH: Bílí Tygři Liberec vs. HC Verva Litvínov 5:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hradec si poradil s Budějovicemi

Fanoušci v Hradci Králové se mohli poprvé radovat z branky do sítě Českých Budějovic v 15. minutě díky využité přesilové hře v podání Perreta. Dvoubrankový náskok pak zajistil na začátku druhé třetiny domácím Šťastný, Motor však ještě do konce druhé třetiny korigoval - na 1:2 snížil Gulaš.

Jihočeši i přes maximální snahu na vyrovnání nedosáhli, v závěrečné části se prosadil domácí Jergl, při power play Budějovic pak uzavřel skóre gólem do upuštěné svatyně Miškář.

SESTŘIH: Mountfield HK vs. Banes Motor Č. Budějovice 4:1Video: Tipsport Extraliga / BPA