SESTŘIH: Vary rozhodly v oslabení, pomohla jim nevídaná liberecká chyba

Hokejisté Karlových Varů úspěšně zvládli i druhé domácí utkání v sezoně. V 6. kole extraligy porazili Liberec 5:2. Energie o tříbodovém zisku rozhodla třemi góly ve třetí třetině, dvakrát se mezi střelce zapsal Filip Koffer, jednou v klíčových chvílích v oslabení. Liberec prohrál i čtvrté utkání na kluzištích soupeřů v sezoně.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Energie Karlovy Vary vs. Bílí Tygři Liberec 5:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 9. minutě Karlovy Vary poprvé udeřily, opověděly tak na libereckou aktivitu, která nepřinášela gólový efekt. Rachůnek překonal po skvělé kombinaci Hrenáka v bráně hostů.

Karlovy Vary - Liberec 1:0 (9. Rachůnek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Liberec ve druhé třetině zabral. V přesilovce pět na tři Melancon vyrovnal dělovkou z levého kruhu.

Karlovy Vary - Liberec 1:1 (26. Melancon)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ale radost Bílých Tygrů dlouho netrvala. Gríger zužitkoval přihrávku zpoza brány, domácí tak využili přesilovku pěti proti třem a znovu vedli.

Karlovy Vary - Liberec 2:1 (33. Gríger)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na druhé straně uzdravený obránce Vojtěch Budík bombou z mezikruží vrátil skóre do smírné podoby.

Karlovy Vary - Liberec 2:2 (37. Budík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Liberečtí mohli skóre otočit v přesilové hře, ale místo toho se dopustili fatální chyby. Hrenák ve 43. minutě nejprve pokryl Kofferovu střelu, ale poté hledal kotouč mezi betony, načež hosté puk vypíchli a Filip Koffer zakončoval do prázdné brány.

Karlovy Vary - Liberec 3:2 (43. Koffer)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Euforie v Karlových Varech byla ještě větší poté, co se schovanou střelou k pravé tyči prosadil znovu Koffer.

Karlovy Vary - Liberec 4:2 (45. Koffer)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 54. minutě se mezi střelce zapsal i domácí Kofroň. Domácí pak nemusela mrzet ani tyč, kterou podruhé v zápase nastřelil Zetterberg.

Karlovy Vary - Liberec 5:2 (54. Kofroň)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A na závěr došlo i na potyčku.

Karlovy Vary - Liberec, potyčkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

6. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 9. Rachůnek (Gríger, Kangasniemi), 33. Gríger (Rachůnek, Jiskra), 43. Koffer (O. Procházka), 45. Koffer (Plutnar), 54. Kofroň (Redlich) - 26. Melancon (Flynn, Filippi), 37. Budík (Pérez, T. Galvas). Rozhodčí: Sýkora, Pilný - Brejcha, Gerát. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4016.
Karlovy Vary: Frodl - Huttula, Plutnar, Dlapa, Havlín, Stříteský, Pulpán, Mikyska - O. Beránek, Černoch, Hladonik - Kangasniemi, Griger, Rachůnek - Zetterberg, Jiskra, Redlich - O. Procházka, Kofroň, Koffer. Trenér: Bruk.
Liberec : Hrenák - Budík, McCoshen, Melancon, Ivan, J. Dvořák, Derner, T. Galvas - Faško-Rudáš, Filippi, Flynn - Pérez, Bulíř, Birner - Rychlovský, A. Najman, Vlach - Gajda, Šír, Mucha. Trenér: Pešán

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.