SESTŘIH: Kometa vyhrála podruhé v řadě, Ticháček jen zmírnil kladenský zmar

Hokejisté Brna vyhráli podruhé za sebou, v 6. kole extraligy zvítězili na ledě Kladna 4:1. Domácí padli potřetí za sebou, stále čekají na první výhru za tři body a v tabulce jsou i nadále poslední. Gólem a dvěma asistencemi se na výhře Komety podílel útočník Jakub Flek.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Rytíři Kladno vs. HC Kometa Brno 1:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

V souboji celků, kterým se v úvodu soutěže moc nedaří, brněnský bek Gazda v osmé minutě z pravého kruhu pálil do protějšího rohu a zařídil Kometě vedení.

Kladno - Brno 0:1 (8. Gazda)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 15. minutě rozbitý mantinel přibrzdil snahu obou celků. Několik minut se nehrálo.

Kladno - Brno, kuriozitaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A když hra znovu pokračovala, bylo to podle brněnských not. Projevilo se to i na skóre. Ve 33. minutě zvyšoval Pospíšil.

Kladno - Brno 0:2 (33. Pospíšil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Zmar Kladna pokračoval i ve třetí třetině. Gólman Brízgala předvedl fatální chybu při rozehrávce, namazal za bránou Flekovi, jenž přichytal snadnou trefu pro kapitána Martina Zaťoviče.

Kladno - Brno 0:3 (43. Zaťovič)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ostrý faul poté předvedl domácí obránce Veber, který trefil kolenem hostující útočníka Mosese. Vyfasoval za to pětiminutový trest.

Kladno - Brno, faulVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Rytíři šest minut před koncem zariskovali v přesilovce a odvolali gólmana, to však potrestal střelou do prázdné branky Jakub Flek.

Kladno - Brno 0:4 (54. Flek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Středočeši poté hráli další početní výhodu, kterou už využili. Na konečných 1:4 snížil stále teprve 20letý obránce Jiří Ticháček, jenž se trefil už ve třetím utkání po sobě. Od modré čáry propálil Furcha a zmařil mu šanci na druhou nulu v řadě.

Kladno - Brno 1:4 (57. Ticháček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kometa se tak druhou výhrou v řadě posunula už na deváté místo, zatímco Kladno je poslední. V neděli jede na led předposlední Plzně.

6. kolo hokejové extraligy:
Rytíři Kladno - HC Kometa Brno 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 67. Ticháček (Plekanecm Frolík) - 8. Gazda (Pospíšil, Ďaloga), 33. Pospíšil (Moses, Flek), 43. Zaťovič (Flek), 54. Flek. Rozhodčí: Hribík, Jaroš - Špůr, Šimánek. Vyloučení: 3:4 a navíc Veber (Kladno) 5 min. a do konce zápasu. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 2793.
Kladno: Brízgala - Veber, Slováček, Hejda, Ticháček, Martenet, Babka - Tralmaks, Plekanec, Frolík - Jarůšek, Klepiš, Kusý - M. Procházka, Pytlík, O. Bláha - Beran, Melka, Ton. Trenér: Vejvoda.
Brno: D. Furch - Ščotka, Lintuniemi, Holland, Kučeřík, Gazda, Ďaloga - Moses, Cingeľ, Pospíšil - A. Zbořil, Marcinko, Kohout - Flek, Holík, Zaťovič - Kratochvíl, Zembol, Okál. Trenér: Modrý.