SESTŘIH: Litvínov zvítězil popáté za sebou

Pátou výhru v řadě si připsali Litvínovští. Gólem a asistencí k tomu v 6. extraligovém kole proti Mladé Boleslavi pomohli Jindřich Abdul a kapitán Matúš Sukeľ. Bruslařský klub neuspěl poprvé po sérii tří vítězství a s hokejisty Vervy prohrál ve vzájemných duelech potřetí za sebou. Ve druhé třetině hosté stačili vyrovnat, ale nakonec jim to nic nebylo platné. Domácí dvě pojistky na konečných 5:2 přidali v závěru do prázdné brány.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Litvínov vs. BK Mladá Boleslav 5:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Litvínovská pohoda z úvodu sezony pokračovala i na počátku tohoto zápasu. David Kaše se ve 4. minutě báječně zorientoval před bránou a pohotově tečoval puk za Růžičkova záda.

Litvínov - Mladá Boleslav 1:0 (4. D. Kaše)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 11. minutě Abdul v přesilovce přidal další litvínovský gól.

Litvínov - Mladá Boleslav 2:0 (11. Abdul)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí pohodičku narušil ve 25. minutě Lantoši, který korigoval.

Litvínov - Mladá Boleslav 2:1 (25. Lantoši)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Že druhá třetina patří spíše hostům, potvrdil ve 37. minutě Malát. Před bránou si našel prostor a tečoval nahození Šmerhy.

Litvínov - Mladá Boleslav 2:2 (37. Malát)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve třetí části hry ale bylo vše zase jinak. Na chvíli ukolébaní domácí procitli. Ve 48. minutě jim vedení zařizoval Kudrna.

Litvínov - Mladá Boleslav 3:2 (48. Kudrna)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Zhruba v polovině závěrečné části hry David Kaše čelil tvrdému ataku Stránského. Domácí opora byla otřesena, ale Severočechy to nesrazilo do kolen.

Litvínov - Mladá Boleslav, hitVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Mladoboleslavské riziko s odvoláním brankáře nepřineslo efekt. V 56. minutě se do prázdné brány trefil Sukeĺ.

Litvínov - Mladá Boleslav 42 (56. Sukeľ)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A v 60. minutě znovu do opuštěné svatyně uzavřel skóre Ondřej Kaše.

Litvínov - Mladá Boleslav 5:2 (O. Kaše)Video: Tipsport Extraliga / BPA

6. kolo hokejové extraligy:
HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 5:2 (2:0, 0:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 4. D. Kaše (Czuczman, D. Zeman), 11. Abdul (Baránek), 48. A. Kudrna (M. Sukeľ, Koblasa), 56. M. Sukeľ, 60. O. Kaše (Abdul) - 25. Lantoši (J. Aaltonen, O. Roman), 37. Malát (Šmerha). Rozhodčí: Úlehla, Šindel - Lhotský, Hnát. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4028.
Litvínov: M. Tomek - Demel, Zile, Jaks, Baránek, D. Zeman, Czuczman, Šalda - Koblasa, M.Sukeľ, A. Kudrna - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Kirk, Válek - Havelka, Jurčík, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.
Mladá Boleslav: J. Růžička - Osburn, Pyrochta, A. Čech, Jánošík, Pláněk, R. Jeřábek, Bernad - Skalický, Järvinen, J. Aaltonen - Lantoši, O. Roman, Söderlund - Šmerha, Fořt, Malát - J. Stránský, Suchý, Dvořáček. Trenér: Kalous.