SESTŘIH: Dva góly do prázdné a Pardubice si připisují v semifinále nad Litvínovem další vítězství

Jsou to pro hokejové Pardubice požehnané Velikonoce. Během svátečních dnů totiž zvládly oba domácí semifinálové zápasy proti Litvínovu, když v pondělí zvítězily 3:0 a v sérii tak vedou 2:0. Byl to však dlouho těsný duel, neboť Pardubice o druhé výhře definitivně rozhodly až dvěma góly do prázdné v závěru. Nulu udržel Roman Will. Série pokračuje ve čtvrtek v Litvínově.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice vs. HC Verva Litvínov 3:0Video: Tipsport Extraliga / BPA

Do solidní šance se v úvodní třetině dostal i za „přispění“ rozhodčího litvínovský Havelka. Sudí se totiž za brankou srazil s pardubickým Válou a puk se zčistajasna zjevil před Romanem Willem.

Pardubice - Litvínov, šance hostujícího HavelkyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V první třetině hrály Pardubice dvě přesilovky, zásadní „gólovky“ si v nich však nevytvořily. Nadějně vypadala snad jen střela Hyky z konce úvodní části.

Pardubice - Litvínov, šance domácího HykyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Přesto se domácí ještě v první třetině trefy dočkali. Adam Musil zpoza mantinelu přihrál najíždějícímu Vondráčkovi, jenž se zblízka nemýlil. Do vedení se Pardubice dostaly po zásluze, protože jen na střelecké pokusy to bylo po 20 minutách 16:4.

Pardubice - Litvínov 1:0 (20. Vondráček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Do druhé části vstoupili lépe hosté, vytvořili si několik šancí, ale přibrzdilo je vyloučení. Nicméně právě oslabení pláchl litvínovský Havelka, jeho sólo ale brankář Will výtečně kryl.

Pardubice - Litvínov, Will zlikvidoval šanci Havelky v oslabeníVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Druhé semifinále přímo v hale sledoval i reprezentační trenér Radim Rulík společně se svým asistentem Jiřím Kalousem. Už v úterý pak v Říčanech rozjedou úvodní kemp před mistrovstvím světa v Praze.

Pardubice - Litvínov, zápas si nenechal ujít ani reprezentační kouč Radim RulíkVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Třetí třetina nabídla oboustranně opatrný hokej, vážnější šanci měl pouze v 55. minutě Ondřej Kaše, při střele byl ale faulován. A tak Litvínov čekala přesilovka. Tu však nevyužil.

Pardubice - Litvínov, hostující Ondřej Kaše v šanci neuspělVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Byl to vcelku poklidný zápas, pouze Davida Kašeho musel v závěru uklidňovat rozhodčí.

Pardubice - Litvínov, David Kaše v komunikaci s rozhodčímVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Dvě minuty před koncem zápasu se Litvínov odhodlal k power play, jeho risk však potrestal pardubický Paulovič, který šikovným bekhendovým zakončením trefil přes celé hřiště prázdnou branku.

Pardubice - Litvínov 2:0 (59. Paulovič)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Litvínovská hra bez brankáře pokračovala, a tak nakonec přidal ještě tři vteřiny před závěrečnou sirénou třetí gól Poulíček. Na led v tu chvíli začaly padat perníčky, které symbolizovaly druhé pardubické vítězství v semifinálové sérii.

Pardubice - Litvínov 3:0 (60. Poulíček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Semifinále play off hokejové extraligy - 2. zápas:
HC Dynamo Pardubice - HC Verva Litvínov 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 20. Vondráček (A. Musil, Čerešňák), 59. Paulovič, 60. Poulíček. Rozhodčí: Šír, Vrba - Ondráček, Šimánek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 10.035. Stav série: 2:0.
Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, Dvořák, Hájek, Vála - Hyka, Sedlák, Paulovič - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - M. Kaut, A. Musil, Říčka - Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenér: Zadina.
Litvínov: Tomek - Jaks, Zile, Demel, Baránek, Zeman, Czuczman, Šalda - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Koblasa M. Sukeľ, Kirk - Abdul, Jícha, Kudrna - Havelka, Zygmunt, Maštalířský. Trenér: Mlejnek.