SESTŘIH: Pardubice zdolaly Plzeň a drží krok s pražským lídrem

Hokejisté Pardubic jsou v domácím prostředí i nadále stoprocentně úspěšní. V 6. kole extraligy porazili Plzeň 4:1, když dvakrát skóroval útočník Lukáš Radil. Dynamo tak vyhrálo popáté v sezoně a bodovalo ve všech utkáních. Západočeši, kteří se prosadili až deset vteřin před koncem zápasu, si připsali čtvrtou porážku za sebou a klesli na předposlední místo tabulky. Pardubice jsou i nadále druhé, jen o skóre za Spartou.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice vs. HC Škoda Plzeň 4:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Už ve druhé minutě se měnilo poprvé skóre. Trefil se domácí Radil., když pohotově tečoval puk mířící vedle.

Pardubice - Plzeň 1:0 (2. Radil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na druhé straně ve 12. minutě plzeňský Hrabík neskutečně zazdil obří šanci. Zblízka trefil jen tyč odkryté brány.

Pardubice - Plzeň, šance Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve druhé třetině se štěstí znovu přiklonilo k domácím, ve 33. minutě se Zohorna před bránou dostal k puku odraženému od zadního mantinelu a zvýšil na 2:0.

Pardubice - Plzeň 2:0 (31. Zohorna)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A pardubické ostřelování plzeňské branky pokračovalo… Třetí trefu zapsal šťastně domácí obránce Ondřej Vála. Jeho zakončení se od zadního mantinelu odrazilo do gólmana Hlavaje, jenž si kotouč srazil do vlastní sítě.

Pardubice - Plzeň 3:0 (45. Vála)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 53. minutě znovu před bránou hostů zaúřadoval Radil, nekrytý z pozice mezi kruhy s přehledem zvýšil na 4:0.

Pardubice - Plzeň 4:0 (53. Radil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeňský Jansa v závěru jen korigoval. Dotlačil puk za čáru, situace se ještě zkoumala u videa.

Pardubice - Plzeň 4:1 (60. Jansa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Radil (T. Dvořák, Hrádek), 31. Zohorna (R. Kousal, Vála), 45. Vála, 53. Radil (R. Kousal) - 60. Jansa (Adam, Indrák). Rozhodčí: Kika, Vrba - Axman, Bohuněk. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 9187.
Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Bučko, T. Dvořák, Hrádek, Vála, J. Kolář - Hyka, L. Sedlák, Cienciala - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Paulovič, Poulíček, Říčka - Vondráček, Rákos, Mandát. Trenér: Varaďa.
Plzeň: Hlavaj - Zámorský, Kvasnička, Dujsík, Houdek, A. Jiříček, Piskáček - Holešinský, Lev, Schleiss - Pour, Adam, Hrabík - Rekonen, Mertl, Benák - Matýs, Jansa, P. Straka - Indrák. Trenér: Kořínek.