SESTŘIH: Sparta pokračuje bez prohry a dál vede extraligu

Sparta vyhrála i šestý zápas v nové sezoně a dál vede extraligovou tabulku o skóre před hokejisty Pardubic. S Olomoucí si poradila 4:0. Hanáci vyšli potřetí za sebou bodově naprázdno, přestože v metropoli udrželi přes 27 minut bezbrankové skóre. Pak se prosadili Roman Horák, již pošesté v ročníku kapitán Michal Řepík, ve třetí třetině pojistili výhru Jan Buchtele a druhým dnešním zásahem Horák. První čisté konto v sezoně vychytal Jakub Kovář.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Sparta Praha vs. HC Olomouc 4:0Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta v první třetině vyslala na olomouckou bránu patnáct střel, ale neprosadila se. Domácím fandům zatrnulo v 11. minutě, kdy Chmielewski trefil tyč.

Sparta - Olomouc, šanceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Po zahřívací třetině Pražané přece jen ještě přidali a udeřili. Ve 28. minutě se trefil Horák.

Sparta - Olomouc 1:0 (28. Horák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 35. minutě vstřelil další gól Řepík.

Sparta - Olomouc 2:0 (35. Řepík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A na obrazu hry se nic neměnilo ani ve třetí třetině. Domácí rezignovaně působícímu soupeři přidali zásluhou Buchteleho další branku. O vítězi nebylo pochyb.

Sparta - Olomouc 3:0 (43. Buchtele)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 54. minutě zamířili na trestnou lavici společně hostující Knotek se Sirotou, domácí střídačka sáhla po oddechovém času a dvojnásobnou přesilovku využil svým druhým dnešním gólem Horák.

Sparta - Olomouc 4:0 (55. Horák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

HC Sparta Praha - HC Olomouc 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 28. R. Horák (Kestner, P. Kousal), 35. Řepík (Chlapík), 42. Buchtele (Hauser), 55. R. Horák (P. Kousal, Kestner). Rozhodčí: Cabák, Ondráček - Klouček, Thuma. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 7253.
Sparta: Jakub Kovář - Mozík, Němeček, Irving, Kempný, Moravčík, Krejčík, Mikliš - Řepík, O. Najman, Chlapík - Kestner, R. Horák, P. Kousal - Hauser, J. Lajunen, Buchtele - Konečný, D. Vitouch, M. Forman. Trenér: Gross.
Olomouc: J. Sedláček - T. Černý, Ondrušek, A. Rutar, Sirota, Rašner, Švrček, Řezníček - Orsava, Nahodil, Kusko - Navrátil, J. Knotek, Kunc - P. Musil, Macuh, Chmielewski - Kucsera, Menšík, Klimek. Trenér: Tomajko.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.