Hokejisté brněnské Komety porazili v Hodoníně Skalici 5:3

HODONÍN

Hokejisté Komety Brno porazili v přípravném utkání v Hodoníně slovenskou Skalici 5:3. Brňané o svém vítězství rozhodli v úvodních dvou třetinách, kdy se jim dařilo střelecky, měli tlak a soupeře přehrávali i kombinačně. V brněnském týmu se prosadila zejména Dopitova řada, která zaznamenala čtyři branky.

Skóre otevřel v osmé minutě Erat, jenž doklepl při přesilovce do sítě odražený kotouč po Bičánkově střele. Po dvou třetinách už Kometa vedla 4:1. V závěrečné dvacetiminutovce se hra přiostřila, Brňané ztratili předcházející koncentraci a Skalica korigovala v samém závěru výsledek.

Přípravné hokejové utkání extraligového týmu v Hodoníně
Kometa Brno - Skalica 5:3 (1:0, 3:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 6. Erat (Bičánek), 25. Selingr, 33. Svoboda (Pucher, Ludvík), 35. Erat (Dopita), 49. Dopita (Selingr, Erat) - 29. Zálešák (Hartmann), 47. Kutálek (Beňa), 60. Kocák (Hartmann). Rozhodčí: Skoupý - Pospíšil, Chocholouš. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 2100.

Vítkovice porazily mladý výběr Francie

Hokejisté Vítkovic porazili v přípravném utkání na nový ročník extraligy francouzský reprezentační výběr hráčů do 23 let 4:1. Ostravané nastoupili v sestavě s mnoha juniory a hráči, kteří jsou v týmu na zkoušku z Opavy.

Loni si svěřenci kouče Aloise Hadamczika se stejným soupeřem zastříleli a pokořili ho vysoko 8:3. Dnes však hostující Henderson vyrovnal přesně v polovině hrací doby na 1:1 a ještě na začátku 55. minuty vedli domácí jen 2:1. Poté se však trefili Kvapil a Hruška.

"Dnes jsme chtěli dát příležitost mladším hráčům. Byl to velmi dobrý soupeř, který bruslil, hrál do těla a hrál tvrdě. V brance jsme nasadili Machovského, kterému je 16 let a chceme jej pomalu zapracovat. Je to sice hráč Opavy, ale měl by se stát hráčem Vítkovic," řekl pro klubový web Hadamczik.

Vítkovice - Francie "23" 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Kvapil (Jurečka, Roman), 36. Treille (R. Hruška), 55. Kvapil (Jurečka, Kuboš), 60. R. Hruška (Seidler) - 30. Henderson (Pain). Rozhodčí: Mikula - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 3:8, navíc Dieude Fauvel (Francie) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 250.