SESTŘIH: Ještě není konec. Motor odmítl postup mistra v nejkratším možném termínu

Ještě není konec! Hokejisté Českých Budějovic odmítli postup Třince do semifinále extraligového play off v nejkratším možném termínu. Motor ve čtvrtém zápase série vyhrál doma 4:1 a připsal si první výhru v sérii, kterou snížil na 1:3. Vítězný gól vstřelil už v sedmé minutě svým první zásahem v play off v kariéře Matěj Toman. Úřadující mistři mají druhý postupový mečbol v neděli, tentokrát před vlastními příznivci ve Slezsku.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Banes Motor České Budějovice vs. HC Oceláři Třinec 4:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Čtvrtfinále play off: 4. zápas České Budějovice - Třinec1/14

České Budějovice šly do vedení už v páté minutě. Při první přesilovce zápasu se na hranici brankoviště dostal k dorážce urostlý útočník Kondelík a překonal Mazance.

České Budějovice - Třinec 1:0 (5. Kondelík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jenže vedení vydrželo Motoru jen 16 vteřin. Obránce Nedomlel vyzkoušel pozornost Hrachoviny a překvapivě uspěl, protože gólman Jihočechů nikterak nebezpečnou střelu nedokázal skrýt do lapačky. Nedomlel, který za 52 kol základní části nedal jediný gól, tak slavil už druhou trefu v sérii.

České Budějovice - Třinec 1:1 (5. Nedomlel)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Gólová smršť v úvodu tím ale neskončila. Za dalších 82 vteřin napřáhl obránce Toman a svým prvním zásahem v extraligovém play off vrátil Motoru jednogólový náskok.

České Budějovice - Třinec 2:1 (7. Toman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 19. minutě přišel Pech u vlastní branky o puk, Roman jej okamžitě poslal na Helewku, ten ale Hrachovinu neprostřelil.

České Budějovice - Třinec, zákrok domácího Hrachoviny proti HelewkoviVideo: Tipsport Extraliga / BPA

O chvilku později pak Štencel zasáhl Daňa hokejkou do slabin a sudí šli ještě přezkoumávat k videu, jestli nešlo píchnutí a neměl by přijít trest na pět minut a do konce utkání. Nakonec ale udělili jen dvě minuty za sekání.

České Budějovice - Třinec, faul Štencla na třineckého DaňaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Vyrovnání měl po pauze na hokejce Hudáček, jenže hrdina čtvrtečního třetího duelu v sólovém úniku minul Hrachovinovu branku.

České Budějovice - Třinec, Hudáček v sólovém úniku netrefil bránuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V přesilovce Motoru se na brankovišti otočil Kondelík, trefil ale horní tyčku. Na druhé straně okamžitě ujeli Čacho s Draveckým, druhý jmenovaný jen těšně minul.

České Budějovice - Třinec, šance domácího Kondelíka a na druhé straně DraveckéhoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kočkování Daňa se Štenclem mělo pokračování i ve druhé třetině. Oba dostali menší trest za hrubost.

České Budějovice - Třinec, další z potyček mezi Daněm a Štenclem Video: Tipsport Extraliga / BPA

Naděje ve třetí třetině usilovně tlačícího Třince na srovnání poslal ke dnu chybující Polášek, čehož využil Kubík a zvýšil na 3:1.

České Budějovice - Třinec 3:1 (55. Kubík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dvě minuty za hrubost pak ještě po šarvátce vyfasovali M. Beránek a Hudáček. Třinečtí hned poté sáhli ke hře bez brankáře, ale neuspěli.

České Budějovice - Třinec, šarvátka hostujícího Hudáčka s BeránkemVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ordoš svým prvním gólem v play off pojistil, že se série ještě protáhne.

České Budějovice - Třinec 4:1 (59. Ordoš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 4. zápas:
Banes Motor České Budějovice - HC Oceláři Třinec 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Kondelík (Štencel, Pech), 7. M. Toman (Koláček, Vopelka), 55. Kubík, 59. Ordoš (F. Přikryl, D. Simon) - 5. Nedomlel (Cienciala, Daňo). Rozhodčí: Jaroš, Šindel - Brejcha, Zíka. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 6421 (vyprodáno). Stav série: 1:3.
České Budějovice: Hrachovina - Kachyňa, M. Doudera, Pýcha, Štencel, Vráblík, Gulaši, Štich - Gulaš, Kondelík, M. Beránek - D. Simon, F. Přikryl, Ordoš - Valský, Pech, Kubík - M. Toman, Vopelka, Koláček. Trenér: Čihák
Třinec: Mazanec - Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Marian Adámek, Polášek - M. Růžička, A. Nestrašil, D. Voženílek - L. Hudáček, Cienciala, Daňo - Helewka, P. Vrána, M. Roman - Hrehorčák, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták