SESTŘIH: Domácí nevýhoda, díl čtvrtý. Kometa spláchla Chemiky a srovnala sérii

I po čtvrtém duelu čtvrtfinálové série extraligového play off mezi hokejisty Brna a Litvínova platí, že vyhrávají výhradně hosté. Kometa na severu Čech navázala na čtvrteční vítězství, triumfovala jednoznačně 5:1 a srovnala sérii na 2:2 na zápasy. Jakub Flek se blýskl gólem a dvěma asistencemi. Páté pokračování je na programu v neděli v jihomoravské metropoli.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Verva Litvínov vs. HC Kometa Brno 1:5Video: Tipsport Extraliga / BPA

Čtvrtfinále play off: 4. zápas Litvínov - Brno1/14

Hosté vládli hned od začátku, záhy šli do vedení. Flek pohotově zareagoval na hrubku litvínovského Šaldy v rozehrávce, od pravého mantinelu sjel k brance, položil si Tomka a zakončil do odkryté svatyně.

Litvínov - Brno 0:1 (4. Flek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Litvínovští byli v pokračování první třetiny v ofenzivě nevýrazní, na druhé straně se ve 12. minutě prosadil Moro.

Litvínov - Brno 0:2 (12. Moro)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Začalo přibývat ostřejších střetů. Když Kučeřík natlačil litvínovského Havelku skoro až na střídačku Komety, dostal dvě minuty za hrubost. Skóre se ale neměnilo.

Litvínov - Brno, faul Kučeříka na litvínovského HavelkuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V závěru první třetiny se nervozita na ledě stupňovala. Přišla další potyčka.

Litvínov - Brno, v závěru první třetiny se na ledě strhla potyčkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Po první pauze se vývoj dění příliš nezměnil. Pospíšil navýšil vedení Brna a Tomek uvolnil místo v litvínovské bráně Zajíčkovi, který tak nastoupil poprvé v letošním play off.

Litvínov - Brno 0:3 (22. Pospíšil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Litvínov - Brno, Tomka střídá v bráně Zajíček Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 30. minutě mohl poprvé rozjásat Zimní stadion Ivana Hlinky dorážející Havelka, jenže jeho bekhendovou tutovku fantasticky zastavil betonem Furch.

Litvínov - Brno, zákrok Furcha proti domácímu HavelkoviVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Zajíček vydržel bez inkasovaného gólu jen 12 minut. Při přesilovce rozebrala Kometa bránící se čtveřici domácích a Moses dělovkou z voleje zvýšil už na 4:0 pro Brno.

Litvínov - Brno 0:4 (34. Moses)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Brněnský Pospíšil mohl už ve třetí třetině přidat svůj druhý gól, jenže puk po jeho střele nejprve skončil na levé tyči, od níž se odrazil i do pravé.

Litvínov - Brno, brněnský Pospíšil trefil jednou střelou pravou i levou tyčVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Marcinko měl o chvíli později více štěstí. Při vlastním oslabení vyrazil vpřed, sám zakončoval a byl z toho jeho druhý gól v play off.

Litvínov - Brno 0:5 (54. Marcinko)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V pokračující přesilovce se přece jen dočkali i Litvínovští. Koblasa korigoval z první po ledě, když mu na levý kruh nabil Kirk. Furch se nestačil srovnat do pozice, v níž by mohl uchránit své čisté konto.

Litvínov - Brno 1:5 (55. Koblasa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 4. zápas:
HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 55. Koblasa (Kirk, Baránek) - 5. Flek, 12. Moro (Okál, Kohout), 22. K. Pospíšil, 34. Moses (Flek, Zaťovič), 54. Marcinko (Flek, Kučeřík). Rozhodčí: Jeřábek, Mejzlík - Ondráček, Thuma. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5944 (vyprodáno). Stav série: 2:2.
Litvínov: M. Tomek (22. Zajíček) - Demel, Zile, Baránek, Šalda, D. Zeman, Czuczman, Strejček - Koblasa, M. Sukeľ, Kirk - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Válek, Jurčík, A. Kudrna - Havelka, Zygmunt, Maštalířský. Trenér: Mlejnek
Brno:­ D. Furch - Gazda, Ďaloga, Holland, Kučeřík, Moro, L. Kaňák, Osburn - J. Kos, Marcinko, K. Pospíšil - Flek, Cingel, Zaťovič - Moses, A. Zbořil, Vincour - Kohout, Kollár, Okál. Trenér: Modrý