Plzeň - Olomouc 6:1Indiáni spláchli neškodné Kohouty a slaví pohodovou výhru

51. Bulíř 5 : 0
53. Suchý 6 : 0
59. Olesz 6 : 1

26. 10. 2021 20:02

Hokejisté Plzně porazili v 18. kole extraligy v souboji tabulkových sousedů Olomouc vysoko 6:1 a připsali si šesté vítězství ze sedmi posledních domácích utkání. Západočeši se dostali po necelé minutě do vedení a postupně ho navýšili až na čtyřbrankový náskok před polovinou zápasu. Hosté skórovali až v 59. minutě, nenavázali tak na předchozí dvě výhry. V plzeňských barvách se dvěma trefami blýskl Ludwig Blomstrand a jeden gól a dvě asistence si připsal Pavel Musil. Škoda tak poskočila mezi nejlepší kvarteto.

Hráči Plzně se radují z gólu.Foto: Miroslav Chaloupka, ČTK

Již po 49 vteřinách využil zaváhání hostů na modré čáře Blomstrand a po rychlém průniku do útočného pásmu otevřel přesnou střelou z levého kruhu skóre. Olomoučtí poté sice často zakončovali, ale domácí gólman Svoboda chytal spolehlivě. Plzeňští se díky lepšímu pohybu dostávali do vyloženějších pozic, mezi kruhy volný Martin Lang však v sedmé minutě vypálil nad.

Na druhé straně pořádně vystrašil Svobodu Ostřížek, který na brankovišti z otočky jen těsně minul. V 17. minutě šikovně posunul Kantner puk do jízdy Kodýtkovi a ten ranou pod horní tyč upravil na 2:0.

Na začátku prostřední části se navíc po ideální přihrávce Bulíře od zadního mantinelu prosadil znovu Blomstrand a Sedláčka v olomoucké brance vystřídal Lukáš. Kohouti se ale neprobrali a hru nadále kontrolovali domácí.

Definitivní klid jim ve 28. minutě při vyloučení Řezníčka zajistil dorážkou Jiříčkovy rány Musil a svým prvním gólem v sezoně zvýšil na 4:0. Indiáni poté ubránili dvě přesilové hry soupeře a tempo výrazně opadlo.

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky hosté přidali ve snaze zkorigovat nepříznivý stav. Během přesilové hry ale narazili na Svobodu, který kryl dvě šance Nahodila a Krejčí v dobré pozici zamířil nad.Olomoucký nápor ukončila série dvou faulů a ten druhý v 51. minutě potrestal po nabídce Musila do prázdné branky pohodlně skórující Bulíř.

Zleva Filip Přikryl z Plzně a Jan Knotek z Olomouce.Foto: Miroslav Chaloupka, ČTK

Za chvíli dal šestý gól Suchý díky nešťastnému zásahu Škůrka do vlastní sítě. Zmar hostů poté dokumentoval pokusem do pravé tyčky Olesz, tentýž hráč ale v 59. minutě při přečíslení dvou na jednoho připravil ranou bez přípravy Svobodu o čisté konto a upravil na konečných 1:6.

18. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 1. Blomstrand (P. Musil, L. Kaňák), 17. Kodýtek (Kantner, Graňák), 22. Blomstrand (Bulíř, G. Thorell), 28. P. Musil (F. Suchý), 51. Bulíř (P. Musil, Kodýtek), 53. F. Suchý - 59. Olesz (Kolouch, Ostřížek). Rozhodčí: Pražák, Úlehla - Špůr, Votrubec. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 2852.
Plzeň: Miroslav Svoboda - Čerešňák, L. Kaňák, Jiříček, Graňák, J. Kindl, Kvasnička, V. Lang - Dzierkals, Mertl, P. Musil - Bulíř, G. Thorell, Blomstrand - F. Suchý, Kodýtek, Kantner - Adamec, F. Přikryl, M. Lang. Trenéři: Baďouček a M. Říha ml.
Olomouc: J. Sedláček (22. Lukáš) - Škůrek, Ondrušek, T. Černý, Rašner, Dujsík, Řezníček - Klimek, Krejčí, J. Káňa II - Kucsera, J. Knotek, Ostřížek - Kunc, Nahodil, V. Burian - Olesz, Kolouch, Strapáč. Trenéři: Moták a J. Tomajko.

Souhrn z výsledků:
2.3.2022 45. kolo Brno HC Kometa Brno - HC Olomouc Olomouc Brno - Olomouc Odloženo
20220302T18 : 00:00+0000
Brno vs. Olomouc
Brno
Olomouc
1.3.2022 43. kolo Litvínov HC VERVA Litvínov - Mountfield HK Hr. Králové Litvínov - Hr. Králové Odloženo
20220301T17 : 30:00+0000
Litvínov vs. Hr. Králové
Litvínov
Hr. Králové
17.2.2022 43. kolo Sparta HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary K. Vary Sparta - K. Vary Odloženo
20220217T18 : 30:00+0000
Sparta vs. K. Vary
Sparta
K. Vary
15.2.2022 42. kolo K. Vary HC Energie Karlovy Vary - ČEZ Motor České Budějovice Č. Budějovice K. Vary - Č. Budějovice Odloženo
20220215T15 : 30:00+0000
K. Vary vs. Č. Budějovice
K. Vary
Č. Budějovice
11.2.2022 49. kolo Pardubice HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno Brno Pardubice - Brno Odloženo
20220211T18 : 00:00+0000
Pardubice vs. Brno
Brno
10.2.2022 45. kolo Vítkovice HC Vítkovice Ridera - Bílí Tygři Liberec Liberec Vítkovice - Liberec Odloženo
20220210T17 : 30:00+0000
Vítkovice vs. Liberec
Vítkovice
Liberec
30.1.2022 44. kolo Hr. Králové Mountfield HK - HC Vítkovice Ridera Vítkovice Hr. Králové - Vítkovice Odloženo
20220130T16 : 00:00+0000
Hr. Králové vs. Vítkovice
Hr. Králové
Vítkovice
Včera 37. kolo Sparta HC Sparta Praha - HC VERVA Litvínov Litvínov Sparta - Litvínov 3 : 1

Souhrn z kalendáře:
dnes 17 : 00 43. kolo Pardubice HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc Olomouc TV Tipsport Pardubice - Olomouc Vsadit
20220126T17 : 00:00+0000
Olomouc
dnes 17 : 30 47. kolo Vítkovice HC Vítkovice Ridera - HC Energie Karlovy Vary K. Vary TV Tipsport Vítkovice - K. Vary Vsadit
20220126T17 : 30:00+0000
Vítkovice
K. Vary
dnes 18 : 00 52. kolo Kladno Rytíři Kladno - HC Oceláři Třinec Třinec TV Tipsport Kladno - Třinec Vsadit
20220126T18 : 00:00+0000
Kladno
zítra 17 : 30 46. kolo Plzeň HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice Pardubice O2 TV Sport Plzeň - Pardubice Vsadit
20220127T17 : 30:00+0000
Plzeň vs. Pardubice
Plzeň
28.1. 17 : 30 46. kolo Č. Budějovice ČEZ Motor České Budějovice - HC Oceláři Třinec Třinec TV Tipsport Č. Budějovice - Třinec Vsadit
20220128T17 : 30:00+0000
Č. Budějovice vs. Třinec
28.1. 17 : 30 46. kolo Litvínov HC VERVA Litvínov - PSG Berani Zlín Zlín TV Tipsport Litvínov - Zlín Vsadit
Litvínov vs. Zlín
Litvínov
Zlín
28.1. 17 : 30 46. kolo Ml. Boleslav BK Mladá Boleslav - HC Olomouc Olomouc TV Tipsport Ml. Boleslav - Olomouc Vsadit
Ml. Boleslav vs. Olomouc
Ml. Boleslav
Olomouc
28.1. 17 : 30 46. kolo Vítkovice HC Vítkovice Ridera - Rytíři Kladno Kladno TV Tipsport Vítkovice - Kladno Vsadit