Jágrova branka stačila Kladnu na bod! Plzeň i Kometa dominovaly, slaví i Třinec

pan, škvSport.cz
26. 10. 2021 16:43Aktualizováno 26. 10. 2021 20:30

Hokejová Tipsport extraliga měla na programu šest zápasů 18. kola. Pozici lídra si pojistil Třinec, který zvítězil na ledě Litvínova 5:2. Dařilo se i Plzni, když deklasovala Olomouc jasně 6:1. Vedlo se také brněnské Kometě, která stejným výsledkem smetla Mladou Boleslav. Výhru 4:2 nad posledním Zlínem si připsaly České Budějovice. Tři body za výhru 3:2 nad Karlovými Vary slaví i Liberec. V posledním úterním duelu zvítězil Hradec Králové nad Kladnem 4:3 v prodloužení.

Zleva brankář Hradce Králové Štěpán Lukeš, Jaromír Jágr z Kladna a Petr Koukal z Hradce Králové.Foto: David Taneček, ČTK

Favorizovaný Třinec se na ledě Litvínova dostal do vedení ve 12. minutě díky využité přesilové hře Vrány. Lídr extraligy se z vedení těšil jen necelé dvě minuty, kdy se o vyrovnání postaral Hrbas. Třinecký kapitán však vrátil Ocelářům náskok hned po 21 sekundách druhé části.

I na to však zvládla Verva díky Demelově brance reagovat a opět bylo vyrovnáno. Slezané šli do vedení i potřetí, opět díky přesilové hře, kterou využil Roman. Definitivní odpor bojovných domácích zlomili v posledních pěti minutách Adámek a Dravecký. Třinec si tak odvezl výhru 5:2.

Zleva Martin Růžička z Třince a Milan Doudera z Třince se radují ze vstřelení rozhodujícího gólu.Foto: Jaroslav Svoboda, ČTK

Plzeň deklasovala Hanáky

Ještě než se domácí fanoušci stihli pořádně usadit, už mohli slavit úvodní branku. Po 49 sekundách hry poslal Plzeň proti Olomouci do vedení švédský útočník Blomstrand. Pohodovou přestávku pak Indiánům zajistil v 17. minutě Kodýtek a Plzeň tak vedla o dvě branky.

Kohouti si však ponaučení z nepovedeného úvodu nevzali. Po 99 sekundách druhé části překonal svou druhou brankou Sedláčka v brance Olomouce Blomstrand. A pro Hanáky bylo ještě hůř. V 28. minutě prohrávali po využité Musilově přesilové hře už 0:4. Když v závěrečné části přidali Bulíř a Suchý pátou a šestou branku, byli Olomoučtí zralí na ručník. O jediný čestný úspěch utrápených hostů se postaral 83 sekund před koncem Olesz.

Budějovice si poradily se Zlínem

Po bezbrankové první třetině zápasu mezi domácími Českými Budějovicemi a Zlínem se jako první dostali ke slovu hosté. Ve 24. poslal poslední tým tabulky do vedení Mikúš. Motor se vyrovnání dočkal o pět minut později díky premiérové brance lotyšského obránce Bindulise.

Berani si vzali ještě do konce prostřední části vedení zpět, když třináct sekund před koncem překonal Hrachovinu Honejsek. Domácím však patřila třetí třetina. Na obrat jim stačily tři minuty, když nejdříve Percy a v 47. Holec rozhodli o vítězství Jihočechů 4:2.

Liberec vydřel body proti Varům

Trápící se Liberec nezačal dobře ani domácí duel s Karlovými Vary. Hosty poslal do vedení v 9. minutě z přesilové hry Beránek. Tygři se vyrovnávací trefy dočkali v 28. minutě díky Birnerově brance.

Rozhodující momenty zápasu si Liberečtí schovali do závěrečné části. Vedení jim ve 44. minutě zajistil svou teprve druhou brankou v sezoně Derner, jistotu dal domácím tři minuty před koncem Vlach. Hosté ještě z přesilové hry díky Rachůnkově trefě snížili, na víc než prohru 2:3 jim to však nestačilo.

Vlevo Marek Zachar z Liberce, vpravo Jiří Kulich z Karlových Varů.Foto: Vít Černý, ČTK

Kometa spláchla Mladou Boleslav

V jednoznačnou show proměnili hokejisté domácí Komety souboj s Mladou Boleslaví. Ve 4. minutě vedli po brankách Ďalogy a Holíka již 2:0, a když ještě do konce první třetiny pojistil náskok Moravanů Krištof, bylo o vítězi zápasu téměř rozhodnuto.

Jakékoliv myšlenky na případný zvrat vzal hostům už po 67 sekundách prostřední části čtvrtou brankou Horký, ve 33. minutě pak popáté překonal Růžičku svou druhou brankou Holík. V závěrečné části dokonal zmar Bruslařského klubu šestou trefou Haščák. Radost z čistého konta pak překazil domácímu Klimešovi pět minut před koncem Lunter, Kometa si tak odnesla pohodlnou výhru 6:1.

Brněnský Alexandre Mallet se raduje z gólu - ilustrační foto.Foto: Dalibor Glück, ČTK

Jágr se znovu prosadil, Kladno však v Hradci padlo

Roli velkého favorita domácí Hradec proti Kladnu dlouho nemohl naplnit. Uvolněně hrající hosty poslal do vedení už v 6. minutě Račuk. Mountfield našel cestu k Bowově brance až těsně před polovinou zápasu, kdy kanadského gólmana překonal Pavlík. O šest minut později už domácí díky Oskanenově brance vedli a vypadalo to, že vedení nepustí. Hosté však zápas nezabalili.

V 54. minutě nejdříve Hlava vyrovnal a o tři a půl minuty později Jágr znovu vrátil Kladnu náskok. V dramatickém závěru se Hradci přece jen podařilo vyrovnat, když 83 sekund před koncem dotlačil puk za brankovou čáru svou druhou brankou Pavlík. Rozhodující okamžik přišel ve 3. minutě prodloužení, kdy chybu v hostující obraně využil Blain a zajistil Mountfieldu výhru 4:3 v prodloužení.

Hokejová Tipsport extraliga - 18. kolo:
České Budějovice - Zlín 4:2
Branky: 29. Bindulis, 44. Percy, 47. Holec, 60. Pech - 4. Mikúš, 40. Honejsek
Litvínov - Třinec 2:5
Branky: 14. Hrbas, 27. Demel - 12. a 21. P. Vrána, 33. Roman, 57. Adámek, 59. Dravecký
Plzeň - Olomouc 6:1
Branky: 1. a 22. Blomstrand, 17. Kodýtek, 28. Musil, 50. Bulíř, 53. Suchý - 59. Olesz
Brno - Mladá Boleslav 6:1
Branky: 3. Ďaloga, 4. a 33. Holík, 20. Krištof, 22. Horký, 46. Haščák - 56. Lunter
Liberec - Karlovy Vary 3:2
Branky: 28. Birner, 44. Derner, 58. Vlach -  9. Beránek, 59. Rachůnek
Hradec Králové - Kladno 4:3 v prodl.
Branky: 29. a 59. Pavlík, 34. Oksanen, 63. Blain  - 6. Račuk, 54. Hlava, 57. Jágr

Souhrn z výsledků:
Včera základní část - 29. kolo Sparta HC Sparta Praha - PSG Berani Zlín Zlín Sparta - Zlín 4 : 6
20211203T18 : 30:00+0000
Sparta vs. Zlín
Sparta
Zlín
Včera základní část - 29. kolo Pardubice HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec Třinec Pardubice - Třinec 6 : 3
20211203T18 : 00:00+0000
Pardubice vs. Třinec
Včera základní část - 29. kolo Brno HC Kometa Brno - Rytíři Kladno Kladno Brno - Kladno 5 : 2
Brno vs. Kladno
Brno
Kladno
Včera základní část - 29. kolo Vítkovice HC Vítkovice Ridera - Mountfield HK Hradec Králové Vítkovice - Hradec Králové 1 : 2 pp
20211203T17 : 30:00+0000
Vítkovice vs. Hradec Králové
Vítkovice
Hradec Králové
Včera základní část - 29. kolo Plzeň HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary Karlovy Vary Plzeň - Karlovy Vary 3 : 2
Plzeň vs. Karlovy Vary
Plzeň
Karlovy Vary
Včera základní část - 29. kolo Litvínov HC VERVA Litvínov - HC Olomouc Olomouc Litvínov - Olomouc 3 : 4
Litvínov vs. Olomouc
Litvínov
Olomouc
1.12.2021 základní část - 28. kolo Liberec Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno Brno Liberec - Brno 2 : 4
20211201T18 : 00:00+0000
Liberec vs. Brno
Liberec
Brno
30.11.2021 základní část - 28. kolo Olomouc HC Olomouc - HC Dynamo Pardubice Pardubice Olomouc - Pardubice 1 : 4

Souhrn z kalendáře:
zítra 15 : 00 základní část - 30. kolo Třinec HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav Ml. Boleslav TV Tipsport Třinec - Ml. Boleslav Vsadit
20211205T15 : 00:00+0000
Třinec vs. Ml. Boleslav
Ml. Boleslav
zítra 15 : 30 základní část - 30. kolo Karlovy Vary HC Energie Karlovy Vary - HC VERVA Litvínov Litvínov TV Tipsport Karlovy Vary - Litvínov Vsadit
20211205T15 : 30:00+0000
Karlovy Vary vs. Litvínov
Litvínov
zítra 15 : 30 základní část - 30. kolo Zlín PSG Berani Zlín - HC Dynamo Pardubice Pardubice TV Tipsport Zlín - Pardubice Vsadit
Zlín vs. Pardubice
Zlín
zítra 16 : 00 základní část - 30. kolo Kladno Rytíři Kladno - HC Sparta Praha Sparta TV Tipsport Kladno - Sparta Vsadit
20211205T16 : 00:00+0000
Kladno vs. Sparta
Kladno
Sparta
zítra 16 : 00 základní část - 30. kolo Liberec Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Ridera Vítkovice TV Tipsport Liberec - Vítkovice Vsadit
Liberec vs. Vítkovice
Liberec
Vítkovice
zítra 16 : 00 základní část - 30. kolo Hradec Králové Mountfield HK - ČEZ Motor České Budějovice Č. Budějovice TV Tipsport Hradec Králové - Č. Budějovice Vsadit
Hradec Králové vs. Č. Budějovice
Č. Budějovice
zítra 17 : 00 základní část - 30. kolo Olomouc HC Olomouc - HC Kometa Brno Brno TV Tipsport Olomouc - Brno Vsadit
20211205T17 : 00:00+0000
Olomouc vs. Brno
Olomouc
Brno
9.12. 18 : 00 základní část - 26. kolo Kladno Rytíři Kladno - HC Dynamo Pardubice Pardubice TV Tipsport Kladno - Pardubice Vsadit
20211209T18 : 00:00+0000