Č. Budějovice - Ml. Boleslav 1:2 PPJihočeši dál čekají v extralize na výhru

23. Voženílek 1 : 0
53. Ševc 1 : 1
61. Šťastný 1 : 2

9. 11. 2020 19:58

Hokejisté Českých Budějovic neuspěli ani při sedmém pokusu o premiérové vítězství po postupu do extraligy. V duelu 15. kola měli znovu blízko ke třem bodům, ale neudrželi výsledek v závěrečných minutách a podlehli Mladé Boleslavi 1:2 v prodloužení. V čase 60:38 rozhodl David Šťastný, jenž si při vyrovnání Martina Ševce v 53. minutě připsal nahrávku. Stejnou bilanci měl i Ševc.

Zleva brankář Českých Budějovic Marek Čiliak a Mário Lunter z Mladé Boleslavi.Foto: Václav Pancer, ČTK

Jihočeši oproti předchozímu domácímu vystoupení proti Karlovým Varům poslali do hry jen šestici obránců, z nichž nejzkušenější Vydarený již při prvním střídání usedl na trestnou lavici. Českobudějovický tým se v úvodním dějství ubránil celkem třikrát v oslabení a stálo při něm i štěstí, když Jääskeläinen trefil tyčku. Oboustranně rychlý hokej nabízel zajímavé útočné akce, ale poslední slovo měli brankáři. Více zaměstnaný byl domácí Čiliak.

Skóre otevřel z přesilovky v úvodu druhé části důrazný Voženílek. Střídačka hostí reagovala trenérskou výzvou a rozhodčí uznali gól až po dlouhém zkoumání, zda gól nepadl po zásahu vysokou holí nebo rukavicí. Krátce před vypršením trestu domácího Nováka mohl z výhodné pozice vyrovnat Stránský, ale díky obětavému zákroku obránce Pýchy letěl tečovaný puk mimo branku.

Rozhodčí zkoumají záznam po gólu Budějovic na trenérskou výzvu trenéra Boleslavi Radima Rulíka.Foto: Václav Pancer, ČTK

Ve třetím dějství zvyšovali Středočeši aktivitu, obrana Motoru však pracovala spolehlivě, navíc si Allen dovolil útočný výpad a po objetí branky zezadu ohrozil jejího strážce Růžičku. Nebezpečná byla také akce Indrákovy řady. Po trestu Dlapy na pět minut a do konce utkání došlo v rychlém sledu k dalším vyloučením a hosté hráli paradoxně přesilovku čtyři na tři, v níž vyrovnal Ševc střelou pod horní tyčku.

Následně domácí nevyužili početní převahu pět na tři. Po 38 sekundách prodloužení zajistil Šťastný vítěznou radost pro Mladou Boleslav.

15. kolo hokejové extraligy:
Madeta Motor České Budějovice - BK Mladá Boleslav 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 23. D. Voženílek (Pýcha, Michnáč) - 53. Ševc (D. Šťastný), 61. D. Šťastný (R. Zohorna, Ševc). Rozhodčí: Horák, Pražák - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 9:7, navíc Dlapa (Mlad Boleslav) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:1. Bez diváků.
České Budějovice: Čiliak - Plášil, Vydarený, Allen, Pavel, Slováček, Pýcha - D. Voženílek, Prokeš, Christov - M. Beránek, R. Přikryl, M. Novák - Z. Doležal, Indrák, Karabáček - Jonák, Michnáč, A. Raška. Trenér: Prospal.
Mladá Boleslav: J. Růžička - Ševc, Šidlík, Pláněk, Dlapa, Fillman, Bernad - D. Šťastný, R. Zohorna, Lunter - Jääskeläinen, A. Zbořil, Kotala - P. Kousal, O. Najman, Flynn - J. Stránský, Bičevskis, Strnad. Trenéři: Rulík a Patera.