Ujčík trestá litvínovské hvězdy. Nejlepší střelec má stopku, nejproduktivnější hráč pokutu

Neměl sice takový frmol jako po pondělních zápasech, kdy uložil 10zápasový trest pardubickému obránci Houdkovi a zákaz činnosti udělil i čtyřem hráčům Kladna, bez práce ale předseda disciplinární komise hokejové extraligy Viktor Ujčík nezůstal ani po středečním 44. kole. A rozhodl se trestat duo klíčových litvínovských útočníků.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Litvínovský Petr Koblasa neudržel po rozhodujícím gólu Hradce Králové nervy na uzdě.Video: Tipsport Extraliga / BPA

V bláznivém utkání proti Hradci Králové dokázal Litvínov smazat vedení hostů 5:1, nakonec ale padl 5:6 v prodloužení. A právě po vítězném gólu Blaina v 63. minutě se nejlepší střelec Chemiků Petr Koblasa rozjel za rozhodčími a naštvaně se s nimi přel, že byl nedovoleně bráněn hradeckým Okuliarem.

Sudí zuřícímu Koblasovi udělili osobní desetiminutový trest za napadání rozhodčího, Ujčík pak celou situaci dodatečně vyhodnotil zákazem činnosti na jedno utkání. Koblasa tak bude Chemikům chybět v pátečním zápase na ledě předposlední Mladé Boleslavi.

Ondřej Kaše zase podle šéfa disciplinárky ve třetí třetině stejného utkání nafilmoval pád poté, co se jej Okuliar jemně dotkl hokejkou. Nejproduktivnější hráč Vervy přijde o deset procent z platu.

Nafilmovaný pád Ondřeje KašehoVideo: Tipsport Extraliga / BPA