Liberci v rozhodujícím utkání s Plzní nepomůže potrestaný Frolík

Liberci bude v rozhodujícím pátém utkání předkola play off hokejové extraligy proti Plzni chybět útočník Michael Frolík kvůli disciplinárnímu trestu. Asociace profesionálních klubů ledního hokeje v pondělí večer na twitteru oznámila, že pětatřicetiletý hráč dostal zákaz startu v jednom zápase za vražení na mantinel.

Zleva Dalimil Mikyska z Karlových Varů a Michael Frolík z Liberce.

Frolík dostal v neděli dvouminutový trest v 11. minutě prodloužení za faul na Samuela Bittena. Otřesenému kanadskému útočníkovi museli z ledu pomoct spoluhráči. Plzeň přesilovku využila zásluhou Jakuba Poura, který domácím zajistil vítězství 2:1. O postupujícím do čtvrtfinále se rozhodne za stavu 2:2 na zápasy v úterý v Liberci.

Vítěz Stanleyova poháru z roku 2013 s Chicagem Frolík po návratu do extraligy v této sezoně v základní části nasbíral v 48 zápasech 10 gólů a 14 asistencí. V play off dal ve čtyřech utkáních jednu branku.