Liberec doma opět nezklamal

LIBEREC

Hokejisté Liberce udrželi i v úterním 46. extraligovém kole domácí neporazitelnost. V Tipsport Areně porazili Vítkovice 4:2 a v průběhu čtyř dnů si tak připsali maximální počet devíti bodů ze tří domácích zápasů. V sobotu totiž na severu Čech přehráli Znojmo, v neděli Pardubice.

Domácí nastoupili poprvé s útočníkem Pletkou, který se vrátil do extraligy po nepovedeném angažmá v Dynamu Moskva. Ve vítkovickém dresu debutující Uram ze Znojma se prezentoval hned v první třetině dvěma gólovými asistencemi.

Do vedení však šel Liberec zásluhou Rataje, Hubáček vzápětí srovnal a další využitá přesilovka Irgla znamenala, že hosté měli gólově navrch. Ještě do přestávky vyrovnal Klimenta.

V prostředním dějství domácí excelentně zvládli oslabení, když Podkonický ujel chybující obraně a skóroval. Hosté pak promarnili 61 s trvající dvojitou početní výhodu. V závěru Liberec kontroloval situaci a S. Procházka pečetil výhru.

Karel Dvořák, asistent trenéra Liberce: "Rozhodl začátek druhé třetiny, kdy jsme dali klíčový třetí gól. Tým získal potřebné sebevědomí."

Miloš Holaň, asistent trenéra Vítkovic: "Po dobré první části jsme zbytečně přišli o těsný náskok. Přesto musím ocenit vynikající výkon Urama, který byl s Hubáčkem naším nejlepším hráčem."

Bílí Tygři Liberec - Vítkovice Steel 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Rataj (Rozsíval), 19. Klimenta (Víšek), 25. Podkonický (J. Moravec), 50. S. Procházka (Krstev, Vampola) - - 10. Hubáček (Uram, S. Hudec), 16. Irgl (Uram, S. Hudec). Rozhodčí: Rejthar - Český, Kostka. Vyloučení: 6:8, navíc Podkonický (Liberec) 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 5539.
Liberec: Hnilička - J. Moravec, Jiruš, Jiří Hanzlík, Holub, Derner, Krstev, Rýgl - Vaic, Podkonický, Šachl - Čermák, Rataj, P. Rozsíval - Pletka, Vampola, S. Procházka - Klimenta, Pabiška, Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.
Vítkovice: Pinc - Jasečko, S. Hudec, Jurečka, Gulaši, Kuboš, Philipp - Irgl, Hubáček, Uram - Kropáč, R. Procházka, Köhler - Hulva, Káňa, Tomášek. Trenéři: Vůjtek a Holaň.