Liberec znovu srazila jeho nemesis Moses. Bílí Tygři musí do předkola

Šlo o souboj soupeřů, kteří ještě mohli proniknout přímo do čtvrtfinále play off. Žádný taktický boj však v souboji Liberce s Brnem k vidění nebyl. Přestřelku na severu Čech nakonec lépe zvládli hostující hokejisté, kteří vyhráli 6:4. Severočeši porážkou definitivně přišli o šanci skončit na čtvrtém místě. Kometa má naopak vše ve vlastních rukách.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Bílí Tygři Liberec vs. HC Kometa Brno 4:6Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dramatu přitom v první třetině nic nenasvědčovalo. Domácí fanoušci pokřikem vypusťte tygry sice motivovali libereckou smečku k aktivnímu vstupu do zápasu, jenže Severočeši u toho zároveň zapomínali bránit. První dvě šance hostů přišly vniveč, pak ale trestal střelou po vhazování Zaťovič a na něj navázal v polovině třetiny pálící Kollár.

Cestu k bodům Severočechům navíc zkomplikoval její stěžejní obránce Knot. Po faulu kolenem na Zbořila pro něj utkání skončilo už v první třetině. „Už to bylo takové malé play off. Když uděláme první čtyřku, můžeme odpočívat. Teď jsme vyřadili Liberec, máme to ve svých rukách,“ kvitoval po pátečním vítězství autor první branky Martin Zaťovič.

Liberec–Brno, domácí Knot po faulu na Zbořila dohrálVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Apeloval ale na to, aby Kometa příště lépe bránila. Liberec ji trestal zejména ve druhé třetině, kdy hosté udělali dvě hrubky, které Bílí Tygři potrestali. Přetahovanou nakonec Brňanům pomohl vyhrát Američan Steve Moses. Jeho bilance proti Liberci v letošní sezoně je unikátní, Severočechům totiž vstřelil hned osm ze svých celkových 19 branek. Dvakrát přitom zaznamenal hattrick.

„Hraje výborně. Je spokojený a hodně se mu teď daří,“ chválil Zaťovič svého parťáka. Moses vůbec poprvé naskočil v jedné formaci se slovenskými útočníky Kristiánem Pospíšilem a Andrejem Kollárem. Všichni tři v zápase bodovali a byli jednoznačně nejlepší formací celého duelu.

Domácí Liberec má naopak po pátku jistotu, že v play off bude muset do předkola. „Nic jsme nevzdali, ale proti Kometě si nemůžeme dovolit začátek, jaký jsme měli,“ litoval po utkání domácí kapitán Tomáš Filippi. Ten se alespoň přiblížil vedoucímu Martinu Růžičkovi z Třince v kanadském bodování na rozdíl jediného bodu. Společně se spoluhráčem Rychlovským navíc vévodí střelcům.

1 : 2 sn Pardubice - Třinec 1 : 2 sn   dohráno
20240428T19 : 00:00+0200