Kometa zvládla přestřelku a k přímému postupu do čtvrtfinále má nejblíž. Vary deklasovaly Spartu a zahrají si předkolo

Předposlední kolo základní části hokejové extraligy rébus, kdo postoupí ze čtvrté pozice do čtvrtfinále play off, nevyřešilo. Kometa zvítězila v Liberci 6:4 a má k přímému postupu nejblíž. Na záda Brňanům dýchají po výhře 5:3 nad Kladnem České Budějovice. Litvínov přestřílel Vítkovice 5:4. O naději na postup do předkola play off přišla Mladá Boleslav. Vítězství 2:0 nad Olomoucí Středočechům nebylo nic platné, protože Karlovy Vary rozstřílely Spartu 5:1. Třinec skolil 4:3 po nájezdech lídra z Pardubic a Hradec Králové zdolal 3:1 Plzeň.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Třinec - Pardubice, domácího Jeřábka museli odvézt na nosítkáchVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kometa vstoupila do utkání pod Ještědem skvěle a v jedenácté minutě disponovala dvoubrankovým vedením. O to ovšem v divoké druhé třetině rychle přišla. Americký snajpr Moses sice opět Jihomoravany posunul blíže čtvrté příčce, ale reprezentační forvard Bílých Tygrů Tomáš Filippi znovu srovnal.

Rozuzlení zápasu s nábojem play off tak přineslo až závěrečné dějství. Po trefě veterána Marcinka mělo blíže úspěchu opět Brno, a když se s druhým zásahem přihlásil i kanonýr Moses, bylo rozhodnuto. Severočeši sice ještě snížili, ale na vyrovnání již neměli. Konečné skóre zpečetil trefou do prázdné branky Jakub Flek. Kometa tak má před posledním kolem situaci ve svých rukou, a pokud zdolá v základní hrací době na domácím ledě Třinec, postoupí přímo do čtvrtfinále.

Liberec naopak šanci ztratil.

51. kolo: Liberec - Brno

České Budějovice přehrály k baráži odsouzené kladenské Rytíře a nadále zůstávají ve hře o přímý postup do čtvrtfinále. Poslední tým extraligové tabulky sice měl střeleckou převahu, ale efektivita byla na straně Motoru. V nedělním 52. kole budou Jihočeši o umístění v elitní čtyřce bojovat na ledě Pardubic a zároveň doufat v zaváhání Brna.

51. kolo: České Budějovice - Kladno

Litvínov přestřílel Vítkovice 5:4 a hlavní podíl na to měl druhá formace Vervy. Nicolas Hlava si stejně jako Ondřej Kaše připsal po brance a dvou asistencích, David Kaše zapsal gól a přihrávku a Litvínov dál drží teoretickou šanci na přímý postup.

51. kolo: Litvínov - Vítkovice

Mladé Boleslavi ještě zbývala teoretická šance na postup do předkola, ale ani vítězství 2:0 nad Olomoucí Bruslařům nepomohlo.

51. kolo: Mladá Boleslav - Olomouc

Karlovy Vary totiž překvapily Spartu. Pražané sice po zásahu Chlapíka vedli, ale Energie dokázala zápas otočit a nadělila Pražanům bůra. Pod debakl svěřenců trenéra Grosse se nejvýrazněji zapsal kapitán Západočechů Jiří Černoch, jenž zapsal dvě branky a asistenci. Vary porazily Spartu třikrát ze čtyř vzájemných duelů v základní části.

51. kolo: Karlovy Vary - Sparta

V duelu třetího Třince proti prvním Pardubicicím, kde ani jednomu z celků o nic nešlo, to dlouho vypadlo na hladkou výhru Ocelářů. Úřadující šampioni vedli v 25. minutě již 3:0 a stejný stav trval i sedm minut před koncem třetí dvacetiminutovky. Pak ale začal zázračný comeback Dynama extřinecký Richard Pánik, na jehož trefu navázal Robert Kousal a 41 sekund před koncem opět Pánik srovnal. Z výhry se ovšem nakonec radovali domácí, rozhodl o ní v nájezdech Hudáček.

Pardubicím však zisk bodu přinesl vyrovnání absolutního extraligového rekord, který doposud držel Liberec (118) ze sezony 2015/16.

51. kolo: Třinec - Pardubice

Plzeň neuspěla v Hradci Králové a po porážce 1:3 klesla na poslední postupovou pozici do předkola. Hradec poslal do vedení Kevin Klíma, ale Škodovku vrátil do hry Jakub Pour. Na další trefu Mountfieldu už však Plzeň zareagovat nedokázala. Naopak do prázdné klece hostů zpečetil výhru domácích Okuliar.

51. kolo: Hradec Králové - Plzeň

1.Pardubice5132865196:113118
2.Sparta Praha51316311170:118108