Lídr v ocelářském derby padl, Liberec otočil s Hradcem

Atraktivní souboje nabídly dvě středeční předehrávky hokejové extraligy. S velkým předstihem v duelu 53. kola zvítězily Vítkovice na ledě Třince 3:1. Hradec v Liberci dlouho v 31. kole dlouho vedl, ale ve třetí třetině kralovali Bílí Tygři, kteří duel otočili a nakonec slavili výhru 2:1.

Zleva brankář Vítkovic Aleš Stezka, Miloš Roman z Třince a Petr Gewiese z Vítkovic v utkání 53. kola hokejové extraligy.

Vítkovice zvítězily v předehrávce 53. kola extraligy na ledě lídra tabulky Třince 3:1, bodovaly podeváté za sebou a poskočily na páté místo. Ostravský tým vedl o tři góly už ve 26. minutě, když se postupně prosadili Petr Gewiese, Marek Kalus a Radovan Bondra. Oceláři odvrátili nejvyšší domácí porážku sezony v čase 55:11, jejich čestný úspěch zařídil Martin Marinčin.

Hokejisté Liberce porazili v předehrávce 31. kola extraligy na svém ledě Hradec Králové 2:1. Bílí Tygři otočili skóre z 0:1 po polovině třetí třetiny v rozmezí 92 sekund, vítězný gól dal prvním zásahem v extralize mladý obránce Jan Štibingr. Severočeši tak navázali na nedělní vítězství nad Vítkovicemi a v tabulce poskočili na desátou příčku. Naopak Mountfield vyšel po sérii čtyř výher bodově naprázdno a nevyužil dnešního zaváhání vedoucího Třince v předehrávce s Vítkovicemi (1:3). Na Oceláře ztrácí i nadále z druhého místa čtyři body.