Liberec - Litvínov 3:4Litvínov si výhrou v Liberci připsal v přípravě již šestý úspěch

Hokejisté Litvínova zvítězili na ledě Liberce 4:3 a v přípravě na nový extraligový ročník si připsali šesté vítězství ze sedmi startů. Hráči Vítkovic si s chutí zastříleli proti Trenčínu a slavili nakonec výhru 7:2. Souboj Mladá Boleslav - Pardubice dospěl až do samostatných nájezdů, v nichž se vedlo lépe domácím.

Litvínov v přípravě válí.

Litvínovští měli pod Ještědem na své straně vedení 3:1. Zkušení tahouni domácí ofenzivy Tomáš Filippi a Michal Birner se sice postarali o vyrovnání, snaha Bílých Tygrů ale nakonec přišla vniveč, neboť poslední slovo měl v 52. minutě hostující útočník Šimon Stránský.

Ostravané předvedli podruhé za posledních osm dnů brankové hody a potřetí za sebou v přípravě uspěli. Minulý týden ve středu deklasovali brněnskou Kometu 7:1, následně vyhráli 2:0 v Olomouci a dnes dali opět sedm gólů Trenčínu. Po dvou třetinách už vedli 5:0. Dvakrát se v dresu domácích prosadili americký obránce Willie Raskob a švédský útočník Tobias Lindberg.

V Mladé Boleslavi padly jen dvě branky během základní hrací doby. Na úvodní gól Davida Šťastného odpověděl ještě během první třetiny Tomáš Zohorna. Z deseti exekutorů v nájezdech byl jediným úspěšným domácí Pontus Aberg.

Kometa porazila Zvolen 5:3 a připsala si teprve druhou výhru z pěti duelů v letní přípravě. Kladno uspělo na ledě prvoligové Slavie 3:2. Rytíři jako první inkasovali, pak otočili skóre na 3:1. Vítězný gól dal Miroslav Indrák.

Přípravné hokejové zápasy:
HC Vítkovice Ridera - HK Dukla Trenčín 7:2 (3:0, 2:0, 2:2)
Branky: 3. a 50. Raskob, 18. a 58. Lindberg, 16. Roberts Bukarts, 29. Mueller, 39. Koch - 48. Sojčík, 58. Razgals.
BK Mladá Boleslav - HC Dynamo Pardubice 2:1 po sam. náj. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 5. Šťastný, rozhodující nájezd Aberg - 13. T. Zohorna.
HC Slavia Praha - Rytíři Kladno 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky: 29. Brož, 59. T. Knotek - 31. Bláha, 47. M. Procházka, 54. Indrák.
Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)
Branky: 24. Balinskis, 39. Filippi, 48. Birner - 16. Helt, 26. Hlava, 33. Fronk, 52. Š. Stránský.
HC Kometa Brno - HKM Zvolen 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Branky: 1. Koblížek, 16. P. Kratochvíl, 36. Šalé, 38. A. Zbořil, 58. Ščotka - 12. Kašlík, 26. Langkow, 42. Kubka.