Litvínov uspěl v Německu proti Mnichovu, České Budějovice vyhrály v Linci

Hokejisté Litvínova porazili v přípravě na nový ročník extraligy v Garmisch-Partenkirchenu EHC Mnichov 2:0. Podílel se na tom čistým kontem gólman Šimon Zajíček, který neinkasoval ani ve třetím duelu, do kterého v létě zasáhl. České Budějovice zvítězily v Linci 4:1.

Trenér Českých Budějovic Jaroslav Modrý (vpravo) a asistent Patrik Martinec. Archivní foto

Zajíček už udržel nulu v úvodní testu 4. srpna na ledě prvoligového Sokolova při výhře 2:0 i o 12 dnů později, kdy Verva doma deklasovala Plzeň 7:0. Proti vicemistrovi německé ligy si připsal 40 úspěšných zákroků. Skóre otevřel po 49 sekundách třetí třetiny kanadský útočník Giorgio Estephan a v 57. minutě pojistil výhru lotyšský obránce Janis Jaks, který po příchodu ze Soči z KHL v litvínovském dresu debutoval.

Českobudějovický Motor přivítal Linec před týdnem doma a vyhrál 6:4. V Rakousku se Jihočeši ujali vedení v 16. minutě díky brance lotyšského obránce Kristoferse Bindulise a v čase 36:02 zvýšil v přesilové hře Jakub Valský. Ve 48. minutě se prosadil také v početní výhodě Kanaďan Shawn St-Amant, ale výhru pečetili Jakub Strnad a Vojtěch Tomeček, který skóroval v přesilovce.

Přípravné hokejové zápasy:
EHC Red Bull Mnichov - HC Verva Litvínov 0:2 (0:0, 0:1, 0:1), hráno v Garmisch-Partenkirchenu
Branky: 21. Estephan, 57. Jaks.
EHC Black Wings Linec - HC Motor České Budějovice 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 48. St-Amant - 16. Bindulis, 37. Valský, 53. J. Strnad, 57. V. Tomeček.