Hlavní obsah

Malér pro Kometu! Nejlepšího střelce extraligy Ujčík suspendoval na tři zápasy

25. 10. 2022 22:19

Pro Kometu velká nepříjemnost, neboť Luboš Horký je jedním z nejpříjemnějších překvapení aktuální sezony hokejové extraligy. Brňané se však nejbližší tři zápasy budou muset vypořádat s absencí nejlepšího střelce celé soutěže (10 gólů).

Foto: Václav Šálek, ČTK, ČTK

Luboš Horký (vlevo) Kometě následující tři zápasy nepomůže.Foto: Václav Šálek, ČTK, ČTK

Článek

Čtyřiadvacetiletému útočníkovi totiž vystavil stopku na základě podnětu Karlových Varů předseda disciplinární komise Viktor Ujčík za zákrok na Martina Rohana v nedělním zápase 14. kola, který Kometa na západě Čech vyhrála 3:2 po samostatných nájezdech.

Horký v 54. minutě duelu narazil za karlovarskou brankou Rohana na mantinel, obránce domácích nedohrál. Následné vyšetření v nemocnici potvrdilo vážnější poranění v horní části těla, které dvaatřicetiletého beka v následujících týdnech vyřadí ze hry.

Přestože hlavní rozhodčí Veselý s Hribikem nevylučovali, Ujčík zákrok překlasifikoval jako vražení na hrazení a udělil Horkému třízápasovou stopku. Střelec Komety tak přijde o utkání s Českými Budějovicemi, v Kladně a s Libercem. Do akce se vrátí až příští neděli v Hradci Králové na poslední duel před první reprezentační přestávkou.

Ujčík se na základě podnětu zabýval i zákrokem pardubického Pauloviče na kladenského Dotchina, který skončil otřesem mozku kanadského beka. V tomto případě ale jednání s Paulovičem zastavil, stejně jako s kladenským Beranem, na kterého zase zaslalo podnět Dynamo.

Jediným trestem z nedělního vzájemného souboje je tak pokuta ve výši deseti procent měsíčního platu za nafilmovaný pád pro zadáka Rytířů Kehara.

Reklama