Hlavní obsah

Marha už patří Hradci Králové, podepsal smlouvu do konce sezóny

30. 11. 2013 14:28

Hokejový útočník Josef Marha zamířil po rozvázání smlouvy s Pardubicemi podle očekávání do Hradce Králové. Mountfieldu se sedmatřicetiletý centr upsal do konce sezóny. Klub to uvedl v tiskové zprávě.

Foto: David Taneček, ČTK

Útočník Josef Marha (uprostřed) ještě v pardubickém dresu v utkání s Hradcem Králové. Právě do Mountfieldu nyní míří.Foto: David Taneček, ČTK

Článek

Marha už v sobotu v Hradci Králové, kde s hokejem začínal, trénoval. "Zná zdejší prostředí a měl velký zájem o působení u nás, proto jsme se rozhodli jej angažovat. Věřím, že bude pro tým prospěšný a vhodně doplní kádr," prohlásil generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

Do Pardubic přišel Marha v létě po 12 letech strávených ve švýcarském Davosu, s kterým získal pět mistrovských titulů. Za Pardubice sehrál 23 utkání a připsal si šest bodů za dvě branky a čtyři asistence.

"Trenéři chtěli od začátku sezóny přivést jednoho kvalitního a zkušeného centra, a když se Josef objevil na trhu, měli o něho velký zájem. Jsem tedy rád, že se nám podařilo hráče trenérům přivést," uvedl Kmoníček.

Marha opustil Hradec Králové v šestnácti letech a zamířil do Jihlavy. V Dukle si zahrál tři sezony v nejvyšší soutěži a v roce 1995 odešel do zámoří. Tam do roku 2001 sehrál v NHL za Colorado, Anaheim a Chicago 159 západů a připsal si 53 bodů za 21 branek a 32 asistencí. Pak odešel do Davosu, s kterým spojil největší část kariéry.

Na návrat do Hradce se těší. "V Hradci jsem vyrůstal, začínal s hokejem, nikdy by mě nenapadlo, že tu budu ještě hrát extraligu. Hraje se tu obranný styl hry, což by mi mělo vyhovovat. Uvidíme," řekl k příchodu do druhé týmu extraligové tabulky.

Reklama

Související témata:
  Odloženo Kladno - Pardubice
20221208T18 : 00:00+0100
Kladno vs. Pardubice
Kladno vs. Pardubice
Kladno
Pardubice
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?

Nejnovější články