Č. Budějovice - Zlín 4:2Motor zlomil odpor posledních Beranů v poslední třetině

40. Honejsek 1 : 2
44. Percy 2 : 2
47. Holec 3 : 2
60. Pech 4 : 2

Hokejisté Českých Budějovic porazili v utkání 18. extraligového kola Zlín 4:2. Jihočeši po dvou zápasech bez zisku otočili duel s posledními Berany třemi góly ve třetí části. Vítězný gól dal ve 47. minutě Miroslav Holec. Díky asistenci poprvé bodoval ve čtvrtém utkání při výpomoci Motoru zkušený útočník Jiří Novotný.

Hráči Českých Budějovic se radují z gólu.

Domácí s uzdraveným křídelníkem Vondrkou začali aktivně. Brzy se ocitl blízko k otevření skóre Valský, jenž dotíral na brankáře Hufa u pravé tyčky. Nástup Motoru přibrzdilo vyloučení Pecha, při kterém se jeho spoluhráči úspěšně ubránili, ale potom dlouho trvalo, než se znovu dostali do tempa.

Ve druhé polovině úvodní třetiny si Jihočeši vytvořili optickou převahu, jenže až příliš často jim odskakovaly kotouče a nevycházely přihrávky. To platilo i v přesilovce pět na tři, která trvala 39 sekund. Bez efektu zůstaly pokusy Abdula a Gulaše, na druhé straně hrozili Zbořil nebo se zvukem sirény Sebera.

Na začátku druhé části Českobudějovičtí promarnili další přesilovku a potom se hosté z ojedinělého protiútoku ujali vedení, když domácí Holec ztratil hůl a Berani rázem jeli dva na jednoho. Na Mikúšově gólu se asistencí podílel při své extraligové premiéře lotyšský obr Mamčics.

Bindulis se postaral o vyrovnání

Krátce před polovinou základní hrací doby vyhráli domácí buly po pravici Hufa, přihrávka šla na modrou čáru k Bindulisovi, který si potáhl kotouč do středu a vyrovnal bombou pod horní tyčku.

Otočit stav mohl po nápřahu Piskáček, před Hrachovinou neuspěl Mikúš. Obrovskou šanci na dosah zlínského brankoviště nevyužil Chlubna. Jen 13 vteřin před druhou sirénou se Honejsek protáhl kolem obránce Štencela a střelou k pravé tyčce vrátil Beranům vedení.

Třetí dějství zahájili Jihočeši šancí kapitána Gulaše a poté zahodili další přesilovku, v níž byli znovu hodně nepřesní. Krátce po návratu Veselého z trestné lavice však úplně volný Percy na levém kruhu střelou švihem našel skulinu mezi pravou tyčkou a Hufovou holí a bylo srovnáno.

Za necelé tři minuty napřáhl z pravého kruhu Chlubna, jeho ránu vyrazil Huf před sebe a Holec zblízka získal poprvé vedení pro Motor. Hosté v závěru nevyužili dvojnásobnou početní výhodu o délce 39 sekund ani dlouhou power play, při níž naopak inkasovali do prázdné branky.

18. kolo hokejové extraligy:
Motor České Budějovice - PSG Berani Zlín 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 29. Bindulis (Gulaš, Pech), 44. Percy (Štencel, Vondrka), 47. Holec (Chlubna, D. Voženílek), 60. Pech (J. Novotný) - 24. T. Mikúš (Vopelka, Mamčics), 40. Honejsek (T. Mikúš, Gazda). Rozhodčí: Lacina, Micka - Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 5302.
České Budějovice: Hrachovina - Percy, Bindulis, Šenkeřík, Piskáček, R. Vráblík, Štencel, od 21. navíc Štich - Gulaš, Pech, J. Ondráček - Vondrka, J. Novotný, Chlubna - Valský, D. Voženílek, Abdul - Karabáček, M. Hanzl, Holec. Trenér: Modrý.
Zlín: Huf - O. Němec, Suhrada, Ferenc, P. Trška, Gazda, Mamčics, Dluhoš - Vopelka, Hejcman, T. Mikúš - R. Veselý, Honejsek, Köhler - Flynn, Zbořil, Karafiát - Sebera, P. Sedláček, Frömel. Trenér: Jenáček.