Hlavní obsah

Nedal tutovku, pak skóroval z ničeho. Odčinil jsem to, usmál se Malát po premiéře za Boleslav

Ještě bydlí na ubytovně, ale nová adresa mu pomohla. Útočník Sebastián Malát v týdnu vyměnil Plzeň za Mladou Boleslav a hned při své premiéře za nový tým ukončil 25 zápasů dlouhé čekání na gól. V Liberci tři sekundy před druhou sirénou vyrovnal na 3:3. S parťáky však na severu Čech padl 3:4 po prodloužení, ve kterém chybu při střídání v přesilové hře potrestal Birner.

Foto: Radek Petrášek, ČTK

Gólová radost hokejistů Mladé Boleslavi (ilustrační foto).Foto: Radek Petrášek, ČTK

Článek

Moc času na rozkoukávání neměl, ale debut se Sebastiánu Malátovi povedl. „Když jdete do jiného týmu, vždycky se chcete hned ukázat, máte nový impuls. Snažil jsem se zápas odmakat a pomoci týmu," řekl dvacetiletý útočník.

A jeho slova sedí i pro Martina Beránka, který putoval jako součást trejdu druhým směrem z Mladé Boleslavi do Plzně a rovněž při premiéře skóroval v západočeském derby proti Karlovým Varům. „To je fajn, doufám, že nám to prospěje oběma," poznamenal Malát. „Škoda jen jednoho bodu, protože zápas se vyvíjel tak, že jsme sahali alespoň po dvou," doplnil.

Na konci druhé třetiny nejprve neproměnil tisíciprocentní šanci, aby o pár vteřin později skóroval téměř z nulového úhlu, z něhož zaskočil gólmana Petra Kváču a vyrovnal na 3:3. „Někdy to takhle v hokeji bývá. Měl jsem střílet z jedničky, ale zpracoval jsem si to a už jsem puk nedokázal zvednout. Moje chyba, že jsem to nedal z jedničky pod víko. Naštěstí jsem za deset patnáct sekund gól dal, alespoň tak jsem to odčinil," usmál se centr třetí boleslavské lajny, který se naposledy trefil na konci října minulého roku.

„Pro hlavu už bylo těžký, když deset patnáct zápasů nedáte gól. Ale snažil jsem se na sobě makat, vše tlačit na bránu a doufat, že to tam padne," řekl rodák z Klatov.

„Seba odehrál výborný utkání, podpořené ještě tím, že vstřelil branku. Tam nás trochu napnul, protože ji měl dát už o chviličku dřív. Ale jsem přesvědčený, že je hráčem, který má velkou budoucnost a že nám letos ještě hodně pomůže. A doufám, že nejen letos," připomněl boleslavský asistent Petr Haken fakt, že Malát s Boleslaví již předtím podepsal od nové sezony smlouvu a svůj příchod do středočeského klubu tak jen uspíšil.

„V Plzni se mi líbilo, ale takový je hokejový život, změna nikdy neuškodí. V úterý mi volal pan Vlasák, že se mám zastavit na zimáku a už jsem tušil, že půjdu do Boleslavi," popsal změnu adresy. V prvním duelu ukázal, že mu svědčí.

Reklama