Hlavní obsah

Obránce Sparty Němeček dostal za faul na plzeňského Langa trest na dva zápasy

18. 2. 2022 12:27

Hokejisté Sparty se budou muset ve dvou extraligových zápasech obejít bez Davida Němečka. První část trestu si šestadvacetiletý obránce odbyl již ve čtvrtečním zápase proti Karlovým Varům. Němeček byl dodatečně potrestán za zákrok na Martina Langa v úterním souboji Pražanů s Plzní. Vedle toho přijde i o deset procent ze základního měsíčního platu. Trest udělil ve zkráceném řízení předseda disciplinární komise extraligy Viktor Ujčík na základě podnětu plzeňského klubu.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

David Němeček ze Sparty během utkání Tipsport extraligy s Mountfieldem HK.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Němeček v dohrávce 50. kola, po níž se z výhry 5:3 radovala Sparta, zasáhl Langa v poslední minutě na středu kluziště. Rozhodčí mu udělili menší trest za nedovolený zásah do hlavy nebo krku. Stejně kvalifikoval jeho přestupek také Ujčík, ale sáhl navíc k dalšímu potrestání.

"Hráč aktivně vystoupil do směru jízdy protihráče soustředěného na převzetí kotouče, přičemž ho levým ramenem zřetelně zasáhl do oblasti hlavy. Zákrok nebyl veden ve vysoké nájezdové rychlosti a hráč při něm držel ruce u těla, veškerou pozornost však soustředil na zasažení protihráče, který měl minimální možnost se střetu bránit," popsal Ujčík v tiskové zprávě.

Foto: Jan Beneš, HC Sparta Praha

David Němeček v rudém dresu Sparty.Foto: Jan Beneš, HC Sparta Praha

Němeček, jenž dosud v sezoně odehrál 13 extraligových zápasů a připsal si gól a nahrávku, z jeho pohledu porušil zásadu, podle níž je hráč povinen postupovat tak, aby neohrozil zdraví protihráče.

"Při střetu primárně zasáhl protihráčovu hlavu, přičemž vážnějším důsledkům zabránila pouze instinktivní reakce protihráče, který zmínil dopady zásahu pozdviženým ruky," vysvětlil Ujčík, jenž při určení výše trestu přihlédl ke skutečnosti, že hráč Sparty byl v uplynulých dvou letech za stejný přestupek disciplinárně trestán.

Reklama

Související témata:
  Ml. Boleslav - Plzeň dnes 17 : 30
20221201T17 : 30:00+0100
Ml. Boleslav vs. Plzeň
Ml. Boleslav vs. Plzeň
Ml. Boleslav
Plzeň
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?