Brno - Liberec 1:4Omikron kosí extraligu! Bílí Tygři oloupili Kometu

36. Zachar 1 : 1
49. Birner 1 : 2
59. Zachar 1 : 3
60. Filippi 1 : 4

Prudký nárůst případů omikronu dovolil z původní porce naplánovaných úterních duelů 43. kola hokejové Tipsport extraligy sehrát jediný. Liberečtí Bílí Tygři v něm potvrdili zlepšenou formu a z Brna vezou tři body za výhru 4:1, díky čemuž se v tabulce posunuli už na šesté místo. Kometa ještě po polovině zápasu vedla, ale hosté skóre otočili, potřetí za sebou naplno bodovali a na elitní čtyřku, kterou uzavírá Plzeň, ztrácejí Severočeši už jen tři body. Dvěma góly se blýskl útočník Marek Zachar, branku a nahrávku zaznamenal další forvard Tomáš Filippi.

Martin Faško-Rudáš z Liberce před brankářem Jakubem Sedláčkem z Brna.

Zápasy Plzeň - Zlín, Pardubice - Olomouc, České Budějovice - Vítkovice, Litvínov - Hradec Králové a Sparta - Karlovy Vary musely být odloženy kvůli covidu v hráčském kádru.

První třetina nabídla vyrovnaný hokej. Mírnější převahu měla Kometa, která byla nejvíc nebezpečná ve své přesilovce. V ní měl obrovskou šanci Holík, který už viděl položeného Kváču, ale trefil pouze horní tyčku. Poté ještě pálil Horký z mezikruží, ale liberecký gólman byl připraven.

Brněnský útočník Petr Holík před brankářem Petrem Kváčou z Liberce.

I dnešní kapitán Mueller, jemuž připadlo "céčko" při disciplinárním trestu Zaťoviče, si hledal volný prostor k zakončení, ale hosté jej pohlídali. Bílí Tygři toho v prvním dějství moc neměli, všechny rány s jistotou pochytal pozorný Sedláček. Nejvíc nebezpečný byl pokus Birnera, brněnský brankář však zasáhl betony včas.

Druhá třetina už snesla daleko přísnější měřítka. Hrál se parádní ofenzivní hokej a hned po dvou minutách se brněnská aréna dočkala gólu. Vincour hrající 200. zápas za Kometu ujížděl s Pavlíkem ve dvojici proti jednomu bekovi, přihrál na svého parťáka a ten překonal Kváču. Pavlík i nadále hýřil pohybem a krátce po svém gólu mohl přidat další. Jel sám na libereckého brankáře, ale samostatný únik neproměnil.

A pak začaly zvonit tyčky. Kometa v první třetině trefila Holíkem jednu a ve druhé následovala rychlopalba. Za polovinou utkání trefil konstrukci Šik, pak v přesilovce Mueller a z dorážky také Horký. Jenže místo výraznějšího vedení přišel trest. Liberec byl po celé utkání výrazně lepší na buly; po jednom z nich se ocitl v dobré pozici Zachar a prostřelil Sedláčka mezi betony - 1:1. Kometa však měla k dispozici další početní výhodu a v ní trefil Mueller - jak jinak - horní tyčku.

Brněnští hokejisté se radují z gólu (uprostřed Daniel Rákos).

Nevyužité šance mohly Brňany mrzet, protože i Severočeši upalovali sami na gólmana. Zacharovu akci však zneškodnil Sedláček. Samotný závěr druhé části patřil opět Kometě, která hrála znovu přesilovku a Holík pošesté zazvonil na horní konstrukci branky. Ačkoliv byli domácí jednoznačně lepším týmem, po dvou třetinách bylo skóre vyrovnané.

V posledním dějství se hrál spíše opatrnější hokej, mnoho šancí k vidění nebylo. Jedna přišla na začátku 49. minuty a hned z toho byl gól. Štibingerovu střelu Sedláček vyrazil před branku, kde byl pohotový Birner a puk zapadl do sítě - 1:2. Kometa musela neustále hrát do plných a soupeř už jen spoléhal na brejky. Jeden z nich málem využil Jelínek a nebezpečně vypadala i akce Ordoše.

V souboji (zleva) Kevin Tansey z Brna a Marek Zachar z Liberce.

Brňané v závěru zkusili hru bez brankáře, jenže místo toho, aby si vyrovnáním vynutili prodloužení, dvakrát inkasovali. Nejprve trefil odkrytou branku Zachar a pak ještě i Filippi. Kometa tak prohrála 1:4 a odevzdala Liberci body poprvé v sezoně.

Hokejová Tipsport extraliga - 43. kolo:
HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 22. R. Pavlík (Vincour, Rákos) - 36. Zachar (Ordoš), 49. Birner (Štibingr, Filippi), 59. Zachar (P. Jelínek), 60. Filippi (M. Ivan). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Gebauer, Šimánek. Vyloučení: 0:3. Bez využití. Diváci: 1000 (omezený počet).
Brno: Jakub Sedláček - Tansey, Bartejs, Kučeřík, Holland, Gulaši, Fajmon - L. Horký, P. Holík, Mueller - R. Pavlík, Rákos, Vincour - Meluzín, Ostřížek, Malý - Matěj Svoboda, Dočekal, Šik. Trenér: Kalous.
Liberec: Kváča - Šmíd, Štibingr, M. Ivan, Aubrecht, Derner, J. Šedivý - Birner, Filippi, A. Najman - Ordoš, Gríger, Zachar - Rychlovský, P. Jelínek, Čederle - J. Šír, Faško-Rudáš. Trenér: P. Augusta.