SESTŘIH: Kometa se trápí. V Brně slavil Motor

Hokejisté Českých Budějovic zvítězili ve 31. kole extraligy na ledě Brna 5:2. Motor zaznamenal třetí výhru v řadě a pošesté bodoval. Kometa neuspěla už pětkrát za sebou.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Kometa Brno vs. Banes Motor České Budějovice 2:5Video: Tipsport Extraliga / BPA

První třetina nabídla několik šancí. V té největší zázračně českobudějovický Strmeň vychytal domácího Mosese.

Brno - České Budějovice, zákrok StrmeněVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Na první branku se čekalo až do druhého dějství. Trefil se útočník Martin Beránek.

Brno - České Budějovice 0:1 (24. M. Beránek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Netrvalo dlouho a hosté odskočili do dvoubrankového trháku. Ordoš se dostal k puku za brankou a perfektně jej bekhendem posunul na Adama Kubíka.

Brno - České Budějovice 0:2 (26. Kubík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Brno mělo nadále problémy. Už na 3:0 zvyšoval Kanaďan Brant Harris a Lukeše tím vyhnal z branky.

Brno - České Budějovice 0:3 (27. Harris)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kometa se vzpamatovala vzápětí. Obránce Radek Kučeřík dostal puk na levé křídlo do jízdy a ve velké rychlosti zápěstím překonal Strmeně.

Brno - České Budějovice 1:3 (29. Kučeřík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na rozdíl jediné branky snížil ve třetí třetině Zdeněk Okál. Domácí měli v tu chvíli jedenáct minut na to, aby špatně rozhrané utkání dotáhli k nějakým bodům.

Brno - České Budějovice 2:3 (50. Okál)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jenže dvoubrankový náskok vrátil hokejistům Motoru ze samostatného úniku Přikryl.

Brno - České Budějovice 2:4 (57. Přikryl)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A do prázdné pak jistil vítězství Motoru Kachyňa.

Brno - České Budějovice 2:5 (59. Kachyňa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

31. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - Banes Motor České Budějovice 2:5 (0:0, 1:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 29. Kučeřík (Cingel, Holland), 50. Okál (Holík, Lintuniemi) - 24. M. Beránek (Kachyňa), 26. Kubík (Ordoš), 27. Harris, 57. F. Přikryl (D. Simon), 59. Kachyňa (F. Přikryl, Valský). Rozhodčí: Kika, Vrba - Hlavatý, Rožánek. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 7700 (vyprodáno).
Brno: Š. Lukeš (27. Kavan) - Lintuniemi, Ščotka, Holland, Kučeřík, Gazda, Ďaloga, L. Kaňák - Flek, Kollár, Zaťovič - J. Kos, Marcinko, K. Pospíšil - Moses, Cingel, Kohout - A. Zbořil, Holík, Okál. Trenér: Modrý.
České Budějovice: Strmeň - Hovorka, Gulaši, Kachyňa, Štencel, Vráblík, Pýcha, Štich - Ordoš, Kondelík, Kubík - Gulaš, Harris, M. Beránek - Valský, F. Přikryl, D. Simon - Koláček, M. Toman, Chlubna. Trenér: Čihák.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.