Kladno po gólové show slaví, Jágr má bod! Sparta bere další výhru, Kometa znovu na kolenou

Extraligový lídr z Pardubic si svůj duel 31. kola Tipsport extraligy s Vítkovicemi předehrál již na konci listopadu, nejvyšší soutěž tak měla ve čtvrtek na programu zbývajících šest zápasů. Druhou výhru v řadě si připsala poslední Mladá Boleslav, která porazila Karlovy Vary 4:1. Další triumf bere po vítězství v Plzni 4:2 druhá Sparta. Pátou porážku za sebou musí naopak strávit Kometa, která nestačila na České Budějovice (2:5). Vysokou výhru 8:4 si z ledu Liberce veze Kladno, bod za asistenci si připsal Jaromír Jágr. Ve zbývajících duelech prohrál Hradec Králové s Litvínovem 1:5 a Olomouc podlehla Třinci 1:2.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Liberec – Kladno 4:8 (51. Tralmaks)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hokejisté čtrnácté Mladé Boleslavi si ve svém posledním utkání poradili s Kometou a na povedené představení navázali i skvěle zvládnutou první třetinou proti Karlovým Varům. Po brankách Gewiese, Fořta a Bernada ovládli úvodní dvacetiminutovku jasně 3:0.

Hosté se ze šoku aspoň částečně probrali krátce po polovině utkání, kdy Růžičkovu neprůstřelnost zrušil Jiskra. Tím však veškerá pozitiva pro Západočechy skončila. V závěrečné části pak dovršil vítězství Bruslařů 4:1 svou druhou trefou večera Fořt. Mladá Boleslav tak slaví druhé vítězství v řadě.

31. kolo: Mladá Boleslav - Karlovy Vary

Sparta zabrala v závěru

Plzeňští hokejisté vstoupili do tradičně vyhecované bitvy se Spartou skvěle, když je ve 12. minutě poslal do vedení Pour. Hosté však reagovali už o dvě minuty později, přesilovou hru využil Irving a bylo vyrovnáno. Indiáni však přeci jen odcházeli do kabin s těsným náskokem díky Zámorského trefě, který podruhé překonal Kořenáře.

Proč jsou Pražané druhým týmem tabulky, ukázali v samotném závěru zápasu. Po branách Buchteleho, Chlapíka a Kousala zlomili odpor Západočechů, vyhráli 4:2 a připsali si šestý triumf v řadě.

31. kolo: Plzeň - Sparta

Kometa popáté v řadě bez výhry

Pokud Kometa chtěla zlomit sérii čtyř proher v řadě v zápase proti Českým Budějovicím, tak se jí tento záměr vůbec nepovedl. Po bezbrankové první třetině během tří a půl minuty překonali Lukeše Beránek, Kubík a Harris a Jihočeši vedli o tři branky.

Zkoprnělé domácí fandy aspoň trošku probral těsně před polovinou utkání Kučeřík, který snížil na 1:3. Na dostřel dostal Moravany v polovině závěrečné části Okál, veškeré naděje na obrat však vzal domácím v závěru Přikryl, který zvýšil na 4:2. Zmar Komety završil při závěrečné power play Kachyňa.

31. kolo: Kometa Brno - České Budějovice

Třinec přetlačil Hanáky

Olomouc vlétla na Třinec bez zbytečného respektu a v 15. minutě se dočkala odměny v podobě Černého trefy. Úřadující šampioni reagovali už o dvě minuty později díky Holinkově brance. Defenzivně laděný duel rozhodl v 45. minutě z přesilové hry Roman, Třinec si tak odvezl tři body za těsnou výhru 2:1.

31. kolo: Olomouc - Třinec

Divoký zápas pro Kladno

Parádní gólové představení mezi Libercem a Kladnem se začalo psát už po 104 sekundách hry, kdy poslal domácí do vedení Melancon, hosté však díky Tralmaksovi rychle srovnali. Tygři šli ještě dvakrát do vedení, Rytíři ale pokaždé rychle reagovali a srovnali krok. Na vyrovnávací Smoleňákově brance na 3:3 si připsal asistenci Jaromír Jágr.

Kladno se poprvé dostalo do vedení v 26. minutě ve druhé třetině díky druhé Smoleňákově trefě. Z toho se však radovalo jen 15 sekund, když srovnal Najman. V 26. minutě tak svítilo na ukazateli divoké skóre 4:4. Středočeši si ale vzali náskok zpět, do konce prostřední části jim zajistili dvoubrankový polštář Veber a Ticháček. Domácí se v třetí třetině již na odpor nezmohli, Kladenští naopak přidali další dvě trefy a odvezli si vysokou výhru 8:4.

31. kolo: Liberec - Kladno

Litvínov vládl v Hradci

Hradci v zápase proti Litvínovu katastrofálně nevyšla první třetina. Lukáše postupně překonali Válek, Kirk a Koblasa a Verva si tak do kabin spokojeně odnášela tříbrankový náskok.

Mountfield se pokusil v 28. minutě nakopnout Estephan, který poprvé prostřelil spolehlivě chytajícího Tomka. To byla však také první a poslední radost domácích. V závěrečné části podtrhl výhru Litvínova 5:1 svou druhou brankou Kirk a Ondřej Kaše.

31. kolo: Hradec Králové - Litvínov