SESTŘIH: Kladno ukončilo historickou sérii porážek! Veze dva body z Brna

Historická série Kladna je u konce. Po 17 porážkách v hokejové extralize zvítězilo. V prodloužení si Středočeši ve 45. kole zajistili výhru 3:2 na ledě Komety. Rytíři otočili zápas ze stavu 0:2. V čase 60:23 rozhodl Jaromír Pytlík. Brňané bodovali doma podeváté za sebou, ale promarnili možnost poskočit na čtvrté místo. Ve vyrovnaném středu tabulky jim patří šestá pozice.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Kometa Brno vs. Rytíři Kladno 2:3 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kometa v úvodu velmi rychle našla díry v kladenské obraně, už ve druhé minutě otevřel skóre střelou pod horní tyčku Adam Zbořil.

Brno–Kladno 1:0 (2. Zbořil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kladno bez Jaromíra Jágra, který odletěl do Pittsburghu na slavnostní vyvěšení dresu s číslem 68 pod strop haly Penguis, mohlo odpovědět paradoxně v oslabení. Za vyhozeným kotoučem totiž sprintoval Melka a Furch musel sprintoval daleko z branky. Ke kotouči se však dokázal dostat o chvilinku dříve a Melku zásahem vymrštil do vzduchu.

Brno–Kladno, domácí brankář Furch nebojácně vyjel z brányVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Na druhé straně si Brňané v 19. minutě pohráli s obranou posledního týmu, jehož zmar pokračoval i na moravském ledě. Na konci vydařené kombinace byl Andrej Kollár.

Brno–Kladno 2:0 (19. Kollár)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 35. minutě Kladno dokázalo snížit. Eduards Tralmaks dostal dobrou přihrávku mezi kruhy a nehlídaný zavěsil pod horní tyčku.

Brno–Kladno 2:1 (35. Tralmaks)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O minutu později mohli Rytíři dokonce srovnat. Smoleňák by ujížděl sám na branku, ale domácí Kaňák ho zastavil nedovoleně. Trestné střílení tak jel Jakub Klepiš, jenže mu kotouč sjel z čepele.

Brno–Kladno, trestné střílení Jakuba KlepišeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A na vyrovnání přece jen došlo. V 50. minutě v přesilovce Melkova křížná přihrávka našla Martina Procházku, který dostal puk za Furchova záda.

Brno–Kladno 2:2 (50. M. Procházka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kometa sice ve třetí částí tlačila, ale do šancí se nedostávala. Duel tak dospěl až do prodloužení, které rychle rozhodli Rytíři. Jaromír Pytlík táhl brejk, pěkně si navedl kotouč na střed a bekhendem zasunul kotouč mezi Furchovy betony. Prolomil tak 17zápasovou kladenskou šňůru porážek. Rytíři porazili Brno poprvé v sezoně.

Brno–Kladno 2:3 pp (61. Pytlík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

45. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno – Rytíři Kladno 2:3 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 2. A. Zbořil (Okál), 19. Kollár (K. Pospíšil, J. Kos) – 35. Tralmaks (Sideroff, Klepiš), 50. M. Procházka (Melka, Klepiš), 61. Pytlík (Slováček, Klepiš). Rozhodčí: Jeřábek, Ondráček – Rampír, Blažek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 7700 (vyprodáno)
Brno: D. Furch – Gazda, Ďaloga, Moro, Ščotka, Holland, L. Kaňák, Osburn – Flek, Cingel, Zaťovič – J. Kos, Kollár, K. Pospíšil – Moses, A. Zbořil, Okál – Kohout, Ekrt, Vincour. Trenér: Modrý
Kladno: Bow – Ticháček, T. Hejda, Slováček, Nemčík, Martenet, Veber – Tralmaks, Melka, Sideroff – M. Procházka, Klepiš, Smoleňák – Jarůšek, Pytlík, Strnad – Nedvěd, Vimmer. Trenér: O. Vejvoda ml.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.