Sparta snížila náskok Pardubic! Kladno ukončilo sérii 17 porážek, Vítkovice prohrály přestřelku

Hokejisté pražské Sparty vyhráli ve 45. kole extraligy v Olomouci 4:2 a snížili náskok na vedoucí Pardubice na dva body. Dynamo si zápas 45. kola předehrálo už v pondělí v Plzni. Třinec vyhrál v repríze finále na ledě Hradce Králové 3:2 a upevnil si třetí příčku. Na čtvrtý Liberec se po výhře v Mladé Boleslavi 3:2 dotáhl Litvínov. Poslední Kladno ukončilo v Brně sérii 17 porážek výhrou 3:2 v prodloužení. České Budějovice vyhrály dramatickou přestřelku ve Vítkovicích 7:5.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Kometa Brno vs. Rytíři Kladno 2:3 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Litvínov po třech porážkách za sebou zabral na ledě předposlední Mladé Boleslavi a bodově se dotáhl na čtvrtý Liberec. Severočeši dvakrát vedli o dvě branky, ale závěr utkání nabídl ještě velké drama, protože v 58. minutě snížil na rozdíl jediné branky Roman. Hosté navíc 30 sekund před závěrečnou sirénou ještě čelili přesilové hře, jenže domácím k vyrovnání nakonec nepomohlo ani odvolání gólmana.

45. kolo: Mladá Boleslav - Litvínov

Vítkovice měly do domácího duelu s Jihočechy hororový začátek, v první minutě dvakrát inkasovaly, ve čtvrté minutě pak prohrávaly už 0:3 a gólman Klimeš přepustil místo Machovskému. Pak ale Gulaši vyfasoval pětiminutový trest a domácí načali stíhací jízdu. Srovnali na 3:3, pak i na 4:4. Zápas na stranu Českých Budějovic nakonec definitivně zlomil završeným hattrickem Harris. Jihočeši se tak udrželi ve hře o elitní čtyřku.

45. kolo: Vítkovice - České Budějovice

Brněnská Kometa klesla na šesté místo. Doma sice dokázala podeváté za sebou bodovat, ale přestože vedla nad beznadějně posledním Kladnem po první třetině 2:0, nakonec prohrála v prodloužení. Rytíři bez své ikony Jaromíra Jágra, který odletěl do Pittsburghu ke slavnostnímu vyvěšení svého dresu, dokázali srovnat. A to ještě Klepiš neproměnil trestné střílení. V první minutě prodloužení pak rozhodl Pytlík, Kladno se tak z výhry radovalo po 17 zápasech.

45. kolo Kometa Brno - Kladno

Dvoubrankový náskok málem prohospodařil v repríze loňského finále i Třinec. Za Oceláře se už v první třetině dvakrát trefil reprezentant Růžička. Ve druhé třetině sice Hradec Králové srovnal, ale ještě před druhou sirénou dal rozhodující gól Hudáček. Třinec si připsal pátý plný bodový zisk za sebou.

45. kolo: Hradec Králové - Třinec

Už šestou výhru v řadě slaví Sparta, která po Pardubicích jako druhý tým pokořila stobodovou hranici. Pražané se ale na vítězství na ledě deváté Olomouce pořádně nadřeli. Dvakrát na jejich vedoucí gól odpověděl vyrovnávací trefou Anděl. Až v 52. minutě zlomil odpor domácích svojí první trefou v dresu Sparty Hrabík. Výhru pečetil při závěrečném risku Mory bez gólmana Forman.

45. kolo: Olomouc - Sparta

1.Pardubice4528755168:101103
2.Sparta Praha47296210153:104101