SESTŘIH: Kometa řádí, smetla i Liberec a slaví pátou výhru v řadě

Hokejisté Komety Brno porazili v 38. kole Tipsport extraligy na svém ledě Liberec 4:1. Moravané tak navázali na páteční vysokou výhru 7:1 nad Vítkovicemi. Kometa porazila Bílé Tygry i potřetí v sezoně a natáhla sérii vítězství na pět utkání.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Kometa Brno vs. Bílí Tygři Liberec 4:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kometa vstoupila do zápasu proti Liberci ve stejném duchu, jako končila poslední vítězný duel s Vítkovicemi (7:1), když ji ve 4. minutě poslal do vedení na brankovišti důrazný Tomáš Marcinko. Podle zápisu však byl nakonec za střelce branky označen Daniel Gazda.

Brno - Liberec 1:0 (4. Gazda)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Brno sice bylo střelecky aktivnější, ale ve 34. minutě se Bílí Tygři dočkali vyrovnání. Nejproduktivnější hráč extraligy Tomáš Filippi kroužil v útočném pásmu a nakonec vyslal od modré čáry schovaný projektil, který prošel za Kavana.

Brno - Liberec 1:1 (34. Filippi)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kometě vrátil v 46. minutě Zaťovič, který dostal přihrávku na hraně ofsajdu a perfektně provedeným bekhendovým blafákem překonal Paříka.

Brno - Liberec 2:1 (46. Zaťovič)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jistotu do domácích řad přinesl Jakub Flek, který ujel hostujícím obráncům a rychlou kličkou do forhendu zvýšil už na 3:1.

Brno - Liberec 3:1 (53. Flek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Tygři ještě zkusili odvolat gólmana, což ztrestal trefou do prázdné branky Pospíšil a uzavřel skóre na konečných 4:1 pro Kometu.

Brno - Liberec 4:1 (58.Pospíšil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

38. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 4. Gazda (Marcinko, J. Kos), 46. Zaťovič, 53. Flek (Cingel), 58. Pospíšil - 34. Filippi (McCoshen, J. Vlach). Rozhodčí: Jeřábek, Mejzlík - J. Svoboda, Blažek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 7220.
Brno: Kavan - Gazda, Ďaloga, Osburn, Ščotka, Kaňák, Holland, D. Svoboda - Flek, Cingel, Zaťovič - J. Kos, Marcinko, Pospíšil - Moses, Kollár, Kohout - Kratochvíl, Ekrt, Okál. Trenér: Modrý.
Liberec: Pařík - Knot, Budík, Melancon, McCoshen, T. Galvas, Ivan, Derner - Faško-Rudáš, Filippi, J. Vlach - Hawryluk, A. Najman, Flynn - Pérez, Bulíř, Birner - Šír, Plos. Trenér: Pešán.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.