SESTŘIH: Děsivý večer Vítkovic, Kometa slaví třetí výhru v řadě

Hokejisté Komety Brno deklasovali v 37. kole Tipsport extraligy na svém ledě Vítkovice vysoko 7:1. Dvě branky domácích si připsal Jakub Flek, Kometa vyhrála třetí utkání v řadě. Ridera zůstává na dvanáctém místě.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Kometa Brno – HC Vítkovice Ridera 7:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Kometa otevřela skóre v 15. minutě zásluhou Pospíšila, který střílel do odkryté branky. Lví podíl na gólu nese obránce Ščotka a jeho geniální přihrávka.

Brno–Vítkovice 1:0 (15. Pospíšil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Druhý úder si domácí schovali na začátek prostřední části, kdy si svůj první extraligový gól připsal devatenáctiletý útočník Komety Jan Ekrt.

Brno–Vítkovice 2:0 (23. Ekrt)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ještě do poloviny utkání zasadili rozjetí Brňané Vítkovicím třetí branku, když se prosadil Ščotka.

Brno–Vítkovice 3:0 (28. Ščotka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Zmar Vítkovic podtrhla jedenáctá minuta. Na 4:0 zvýšil v přesilové hře Flek a Machovského vystřídal Klimeš.

Brno–Vítkovice 4:0 (31. Flek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ani výměna brankářů nebyla Rideře moc platná. Klimeš udržel čisté konto jen něco přes tři minuty, kdy ho překonal Osburn a zvýšil už na 5:0.

Brno–Vítkovice 5:0 (34. Osburn)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Čisté konto Kavanovi zkazil po 18 sekundách třetí třetiny Raskob, který snížil na 1:5.

Brno–Vítkovice 5:1 (41. Raskob)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Střelecká hostila domácích však pokračovala o 53 sekund později, pošesté slavili domácí fanoušci branku z Kohoutovy hole.

Brno–Vítkovice 6:1 (42. Kohout)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sedmý gól Komety mohl záhy přidat Adam Zbořil, z trestného střílení ale Klimeše nepřekonal.

Brno–Vítkovice, Adam Zbořil z trestného střílení nepřekonal olomouckého KlimešeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Děsivý večer Vítkovických pokračoval. Na konečných 7:1 završil střelecký účet svým druhým gólem Jakub Flek.

Brno–Vítkovice 7:1 (44. Flek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

37. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno – HC Vítkovice Ridera 7:1 (1:0, 4:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 15. K. Pospíšil (Ščotka, Osburn), 23. Ekrt (Okál), 28. Ščotka (Flek, Cingel), 31. Flek (Ščotka, Gazda), 34. Osburn (K. Pospíšil, Moses), 42. Kohout (Moses, L. Kaňák), 44. Flek (Ďaloga, Zaťovič) – 41. Raskob (Lakatoš). Rozhodčí: Sýkora, Šindel – Lhotský, Hnát. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Diváci: 7049
Brno: Kavan – Gazda, Ďaloga, Osburn, Ščotka, L. Kaňák, Hrbas, D. Svoboda – Flek, Cingel, Zaťovič – A. Zbořil, Marcinko, K. Pospíšil – Moses, Kollár, Kohout – Kratochvíl, Ekrt, Okál. Trenér: Modrý
Vítkovice: Machovský (31. Klimeš) – Raskob, Percy, L. Kovář, Mikuš, Grman, Auvitu, R. Jeřábek – Lakatoš, Chlán, Fridrich – Rihards Bukarts, Barinka, Roberts Bukarts – Vondráček, Claireaux, M. Kalus – M. Přibyl, Krieger, Dej. Trenér: Trnka