SESTŘIH: Kometa poprvé v sezoně zdolala Litvínov, v závěru rozhodl Ščotka

Hokejisté Brna v dohrávaném 29. kole extraligy zvítězili na domácím ledě 3:1 nad Litvínovem. Za stavu 1:1 dvě minuty a 34 vteřin před koncem rozhodl obránce Jan Ščotka. Kometa porazila Severočechy poprvé v této sezoně.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Kometa Brno vs. HC Verva Litvínov 3:1 Video: Tipsport Extraliga / BPA

Obrovská šance se Brnu naskytla v 8. minutě. Domácí kapitán Martin Zaťovič ovšem trestuhodně selhal, když ani napodruhé nedokázal překonat ležícího Tomka, bývalého gólmana Komety.

Brno - Litvínov, šance domácího kapitána ZaťovičeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Střelecký účet utkání otevřel brněnský Lukáš Cingel. Slovenský útočník ve 13. minutě nádherně vymetl horní růžek Tomkovy branky.

Brno - Litvínov 1:0 (13. Cingeľ)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Krátce po změně stran bylo srovnáno. Kometa to umožnila litvínovskému týmu dost lacino. Nahození Davida Kašeho po třiadevadesáti vteřinách druhé části překvapilo všechny včetně brněnského gólmana Kavana.

Brno - Litvínov 1:1 (22. D. Kaše)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V čase 53:30 brněnský Kohout zahodil obrovskou šanci na vedoucí branku.

Brno - Litvínov, šance domácího KohoutaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Brno utkání rozhodlo až v úplném závěru. Dvě minuty a 34 vteřin před koncem Ščotka pálil od modré, gólman Tomek neviděl vůbec nic.

Brno - Litvínov 2:1 (58. Ščotka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sedmadvacet vteřin před koncem Litvínov při nevydařeném power play inkasoval a bylo definitivně rozhodnuto.

Brno - Litvínov 3:1 (60. Zaťovič)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dohrávané 29. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 13. Cingel (Flek, Zaťovič), 58. Ščotka (Gazda, K. Pospíšil), 60. Zaťovič - 22. D. Kaše (Jaks, Hlava). Rozhodčí: Kika, Květoň - Lhotský, Hynek. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 7412
Brno: Kavan - Gazda, Ďaloga, Osburn, Ščotka, L. Kaňák, Hrbas, D. Svoboda - Flek, Cingel, Zaťovič - A. Zbořil, Marcinko, K. Pospíšil - Moses, Kollár, Kohout - Kratochvíl, Ekrt, Okál. Trenér: Modrý
Litvínov: M. Tomek - D. Zeman, Baránek, Jaks, Šalda, Demel, Czuczman - Koblasa, T. Urban, A. Kudrna - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Kirk, Maštalířský - Havelka, Jurčík, Zygmunt. Trenér: Mlejnek