Pardubice srazily v krásné bitvě Spartu! Slaví Plzeň, Kometa i Boleslav

Pět zápasů dohrávaného 29. kola měla na programu hokejová Tipsport extraliga. Výhru slaví Plzeň, která si poradila s Českými Budějovicemi 4:3, tři body bere i Olomouc, když srazila 3:1 Karlovy Vary. Stejným poměrem uspěla i Kometa proti Litvínovu. Poslední Mladá Boleslav si odvezla dva body z ledu Hradce Králové, kde zvítězila 3:2 po prodloužení. Ve šlágru kola uspěly Pardubice, které po prodloužení porazily Spartu 2:1.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Sparta - Pardubice 1:1 (33. Sedlák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Bitva nejlepších týmů probíhajícího ročníku začala ve vyprodané O2 areně ve velkém stylu a v obrovském tempu. V první třetině byli aktivnější domácí, více než tyčku však z mírné převahy nevytěžili. První trefy se tak natěšení fanoušci dočkali v 27. minutě, když se před Willovou brankou nejrychleji zorientoval Chlapík. Perníkáři se šťastného vyrovnání dočkali v 33. minutě, Sedlákovu nahrávku si smolně za Kořenáře srazil Horák. Ve třetí třetině již branka nepadla, z prodloužení uplynulo pouhých jedenáct sekund, když Kořenáře překonal Kaut a rozhodl o vítězství Dynama 2:1.

29. kolo: Sparta - Pardubice

Boleslav uspěla v Hradci

Hradci vstup do zápasu s poslední Boleslaví nevyšel a po brance Skalického prohrával od 3. minuty 0:1. Mountfield se střelecky trápil i nadále, na spolehlivě chytajícího Novotného recept v úvodních dvou třetinách nenašel, sám naopak po využité Romanově přesilové hře prohrával po 40 minutách už 0:2. Favorit utkání prolomil střelecké trápení díky Blainově trefě v 51. minutě utkání, zápas pak poslal do prodloužení dvě a půl minuty před třetí sirénou Estephan. V něm se přece jen radovali Bruslaři, o bod navíc pro hosty se postaral Lantoši.

29. kolo: Hradec Králové - Mladá Boleslav

Skvělý závěr Komety

Na první branku si brněnští fanoušci v Rondu počkali do 13. minuty, kdy překonal litvínovského brankáře Tomka Cingeľ. Tím však střelecká produkce Moravanů na dlouhou dobu utichla. Na začátku druhé třetiny srovnal na 1:1 litvínovský David Kaše a začínalo se od začátku. Domácí o svém vítězství definitivně rozhodli v samotném závěru zápasu. V 58. si vítězný gól připsal Ščotka, na konečných 3:1 uzavřel 27 sekund před koncem Zaťovič.

29. kolo: Brno - Litvínov

Plzeň si poradila s Motorem

Plzeňští hokejisté vstoupili do zápasu s Budějovicemi ve velkém stylu a po trefách Schleisse a Poura vedli v polovině první třetiny o dva góly. Hosté korigovali Ordošovou brankou v přesilové hře, Indiánům však ještě do konce úvodní třetiny vrátil dvoubrankový náskok Matýs. Čtyřiadvacetiletý útočník Západočechů se postaral i o čtvrtý gól domácích a Plzeň vedla už o tři branky. Motor však utkání nezabalil. Do konce druhé třetiny snížili na jednobrankový rozdíl v přesilových hrách Valský a znovu Ordoš. Více však již Jihočeši nestihli a s Plzně si odvezli porážku 3:4.

29. kolo: Plzeň - České Budějovice

Olomouc srazila Vary v přesilovkách

Jedinou branku úvodní třetiny zápasu mezi Olomoucí v Karlovými Vary viděli fanoušci v 15. minutě, k smutku většiny z nich se o ni postaral hostující Koffer. Prostřední část však patřila Kohoutům, kteří využili hned dvě přesilové hry a po trefách Bambuly a Káni otočili průběh utkání. Jistotu dal domácím v polovině závěrečné třetiny Řezníček, který uzavřel skóre na konečných 3:1.

29. kolo: Olomouc - Karlovy Vary