SESTŘIH: Kometa si znovu vyšlápla na Spartu. Opět rozhodl bývalý útočník Pražanů

Hokejisté Brna si i podruhé v sezoně vyšlápli na Spartu, tentokráte triumfovali 2:1 v prodloužení. A stejně jako na začátku října v Praze, i teď rozhodl o triumfu Komety někdejší hráč Pražanů Lukáš Cingeľ. Sparta padla po předchozích třech výhrách, před třetím Litvínovem už má jen jednobodový náskok. Kometa zůstává pátá.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Kometa Brno vs. HC Sparta Praha 2:1 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Hostující Kousal se ve 14. minutě úvodního dějství dokázal na pravém křídle uvolnit a měl před sebou už pouze brankáře Furcha, kterého ale překonat nedokázal.

Brno - Sparta, šance Pavla KousalaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

S důrazem to pak přehnal sparťanský obránce Mikliš, který fauloval Hollanda, za což obdržel dvě minuty za napadení.

Brno - Sparta, faul Mikliše na HollandaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Na gól se v Brně čekalo až do 34. minuty, kdy z mezikruží překonal sparťanského brankáře Kořenáře Jakub Kos a po návratu z Finska do Komety se dočkal prvního extraligového gólu.

Brno - Sparta 1:0 (34. Kos)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 54. minutě se Sparta gólu přeci jen dočkala. Horák našel přesnou přihrávkou Chlapíka, který brněnského Furcha překonal střelou z první.

Brno - Sparta 1:1 (54. Chlapík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V samém závěru třetí třetiny si Kanaďan Irving v dresu Sparty vyšlápl na Ďalogu, který po tvrdém zákroku zamířil do šatny. Rozhodčí nevylučovali.

Brno - Sparta, zákrok Irvinga na ĎaloguVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Prodloužení netrvalo ani dvě minuty. Brňané se dostali do přečíslení tří na jednoho, z mezikruží vzal odpovědnost na sebe Cingeľ a střelou nad Kořenářovu vyrážečku zajistil Kometě bonusový bod.

Brno - Sparta 2:1 pp (62. Cingeľ)Video: Tipsport Extraliga / BPA

20. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 34. Kos (Vincour), 62. Cingel (Kučeřík) - 54. Chlapík (Horák, Krejčík). Rozhodčí: Mrkva, Šír - Lederer, Blažek. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 7700 (vyprodáno).
Brno: Furch - Lintuniemi, Ščotka, Holland, Kučeřík, Gazda, Ďaloga - Moses, Cingel, Pospíšil - Kos, Marcinko, Vincour - Flek, Holík, Zaťovič - Kratochvíl, A. Zbořil, Okál. Trenér: Modrý.
Sparta: Kořenář - Irving, Němeček, Mikliš, Kempný, Krejčík, Moravčík - Řepík, Sobotka, Chlapík - P. Kousal, Horák, Forman - Kestner, Lajunen, Buchtele - Konečný, O. Najman, Mužík. Trenér: Gross.