SESTŘIH: Sparta zvládla dramatickou bitvu v Brně a zůstává v čele extraligy

Hokejisté Sparty zvítězili v pátečním 33. kole extraligy 3:2 na ledě Brna a zůstali v čele tabulky s jednobodovým náskokem před druhými Pardubicemi, které mají ale tři zápasy k dobru. Hosté dali tři góly během tří minut 1. části a zdolali Brno poprvé v sezoně. Pražané vyhráli posedmé z posledních osmi duelů, Kometa padla popáté z posledních šesti zápasů.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Kometa Brno vs. HC Sparta Praha 2:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ještě před úvodním buly dostal prostor ceremoniál. Tomáš Marcinko a Zdeněk Okál nastoupili ke svým 500. utkáním v extralize.

Brno - Sparta, ceremoniál k 500 zápasů v extralize Marcinka a OkálaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

K radosti domácích fanoušků se vedení jako první ujala Kometa. Marek Ďaloga mířil přesně pod horní tyčku.

Brno - Sparta 1:0 (8. Ďaloga)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta srovnala zásluhou Romana Horáka. Byla to hrubá chyba domácího brankáře, který si po odrazu od zadního mantinelu nepohlídal puk pod lapačkou.

Brno - Sparta 1:1 (14. Horák) Video: Tipsport Extraliga / BPA

A Horák se po chvilce postraral o sparťanskou otočku. Publikum v Brně bylo jako opařené.

Brno - Sparta 1:2 (14. Horák) Video: Tipsport Extraliga / BPA

A opaření byli i brněnští hokejisté. Na 3:1 zvyšoval Ondřej Najman.

Brno - Sparta 1:3 (16. O. Najman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Parádní zákrok vytasil Kořenář.

Brno - Sparta, zákrok KořenářeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Brno přečkalo na konci druhé třetiny přesilovku a následně vsítilo kontaktní branku. Po přihrávce Cingela zamířil přesně domácí kapitán Zaťovič.

Brno - Sparta 2:3 (40. Zaťovič)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pospíšil se ocitl ve veliké příležitosti před Kořenářem. Kýženou vyrovnávací branku pro Kometu ale zařídit nedokázal.

Brno - Sparta, šance domácíchVideo: Tipsport Extraliga / BPA

33. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 2:3 (1:3, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Ďaloga (Flek, Holland), 40. Zaťovič (Cingel, Kratochvíl) - 14. R. Horák (Chlapík), 14. R. Horák (O. Najman, Chlapík), 16. O. Najman (Chlapík, Kempný). Rozhodčí: Obadal, Šír - Axman, Hlavatý. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 7700 (vyprodáno).
Brno: Š. Lukeš (16. Kavan) - Osburne, Ščotka, Holland, Kučeřík, Gazda, Ďaloga, L. Kaňák - Flek, Cingel, Zaťovič - Kratochvíl, Marcinko, K. Pospíšil - Moses, Kollár, J. Kos - A. Zbořil, Holík, Okál. Trenér: Modrý.
Sparta: Kořenář - Mikliš, Krejčík, T. Tomek, Kempný, Irving, Pavlák - Řepík, Sobotka, P. Kousal - Chlapík, R. Horák, O. Najman - Mužík, Konečný, Buchtele - Hauser, M. Vitouch, Sihvonen. Trenér: Gross.