Sparta vyloupila Brno a zůstává v čele! Uspěly i Pardubice. Plzeň si znovu zastřílela

Sparta zvládla vypjatý duel 33. kola v Brně a po vítězství 3:2 se udržela v čele extraligového pelotonu. Druhé zůstávají Pardubice, které uspěly 4:1 v Liberci. Plzeň prožila další střelecké hody. Po středeční kanonádě proti Olomouci (8:0) deklasovali Západočeši 7:2 Kladno. Otočit nepříznivě vyvíjející se duely se podařilo Litvínovu i Českým Budějovicím. Verva přetlačila Třinec 5:2 a Motor zvítězil 4:2 na ledě poslední Mladé Boleslavi. Vítkovice přehrály Olomouc 3:2 v prodloužení a Karlovy Vary vyloupily Hradec Králové 3:2 po samostatných nájezdech.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Brno - Sparta 2:3 (40. Zaťovič)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vyhecované utkání v moravské metropoli nabídlo strhující úvodní dějství. Nejprve rozjásal domácí fanoušky Marek Ďaloga, ale za Spartu šťastně srovnal Roman Horák a tentýž hráč dokázal o 11 sekund později poslat Pražany dokonce do vedení. Šokovaní Brňané schytali v první části ještě jeden úder. Ondřej Najman ukončil gólový půst a trefil se po 19 zápasech.

Kometu vrátil do zápasu těsně před druhou pauzou kapitán Martin Zaťovič. Další branku už však diváci ve vyprodané Winning Group Aréně neviděli, Sparta po výhře 3:2 udržela první příčku a porazila Brno poprvé v probíhajícím ročníku.

Videogalerie ze zápasu Brno - Sparta

Pardubice se po dvou týdnech a startu na Spenglerově poháru v Davosu zapojili znovu do extraligového kolotoče. A návrat to byl vítězný. Dynamo dovedl k úspěchu na ledě Liberce autor dvou branek Lukáš Sedlák. Východočeši si tak poradili s Bílými Tygry poprvé po třech porážkách ve vzájemných utkáních v řadě.

Videogalerie ze zápasu Liberec - Pardubice

Kladenský Denis Kusý nejprve rozjásal hostující příznivce, ale jeho branka po konzultaci s videem neplatila, a tak jako první udeřili domácí. Radost Západočechů ovšem neměla dlouhého trvání a Rytíři dvěma zásahy v rozmezí 41 sekund obrátili skóre. To však bylo z jejich strany vše. Plzeň byla od prostřední dvacetiminutovky jasně lepším týmem, a i díky čtyřem trefám z přesilovek nakonec rozstřílela Středočechy 7:2. Největší podíl na hladké výhře měli dvougóloví Miroslav Indrák a Aleksi Rekonen.

Videogalerie ze zápasu Plzeň - Kladno

Verva, která prohrála na vlastním ledě tři z posledních pěti utkání prohrávala značnou část utkání i s mistrovským Třincem. Těsně před druhou přestávkou ovšem skóre otočili bratři Kaše. Nejprve David vyrovnal a poté Ondřej strhl vedení na stranu Vervy. Ve 45. minutě přidal pojistku Jindřich Abdul a do prázdné branky pečetil úspěch Severočechů Nicolas Hlava. Litvínov se po vítězství 5:2 dostal na 59 bodů a na čtvrtém místě tabulky zaostává za třetími Oceláři pouze o skóre.

Videogalerie ze zápasu Litvínov - Třinec

Poslední Boleslav už od šesté minuty po zásahu Jakuba Valského ztrácela. Ještě do přestávky však srovnal Ondřej Roman a ve druhé třetině překlopil misky vah na stranu Bruslařů z přesilovky Pavol Skalický. Třetí dějství ovšem patřilo jednoznačně Jihočechům. Filip Přikryl a dvakrát Martin Beránek zařídili obrat a Motor vítězstvím 4:2 důrazně utnul sérii tří duelů v nichž Boleslav doma v řadě bodovala.

Videogalerie ze zápasu Mladá Boleslav - České Budějovice

Vítkovice poslal do vedení ve 12. minutě Roberts Bukarts, ale Kohouti měli dobrý vstup do druhé dvacetiminutovky a zásluhou Jakuba Navrátila rychle srovnali krok. Jenže do posledního dějství šli s vedením v zádech po trefě Lukáše Kováře Ostravané. Na odpor se ale postavil opět Navrátil, a tak se muselo prodlužovat. Nastavení rozhodl bleskově francouzský bek domácích Yohann Auvitu.

Videogalerie ze zápasu Vítkovice - Olomouc

V zápase celků ze středu tabulky měl Hradec Králové obrovskou střeleckou převahu (48:19) a proti karlovarské Energii dvakrát vedl. Na více než bod ale Mountfield nedosáhl. Utkání dospělo až do sedmé série samostatných nájezdů. V té rozhodl o bodu navíc pro Západočechy Vít Jiskra.